NBA Günlükleri

Anthony Davis vücuduna kas kütlesi ekliyor

Anthony Davis vücuduna kas kütlesi ekliyor, daha da dehşet verici bir hale geliyor

“Kaş”ın vücuduna kas kütlesi eklediği ve bunu yaparken de patlayıcılığını kaybetmediği söyleniyor, ki bu Pelicans taraftarları için harika, ligin geri kalanı için ise felaket bir haber.

Bunu okuyun ve son umudunuzu da yitirin NBA pivotları. Pelicans’ın kendi sayfasına göre Anthony Davis yazın yaptığı ağırlık idmanlarından sonra 115 kiloya ulaştı.

Davis lige kaçırılmayacak bir potansiyel olarak adım attı. Onunla ilgili kafalardaki tek soru işareti ise kariyerinin başlarında kendinden büyük oyunculuları bu ince yapısıyla savunup savunamayacağıydı. Bu endişelerin bazıları hala sürüyor. Aynı endişeler Ömer Aşık’ın bu kadar zengin bir adam olmasının ve Alvin Gentry’nin Davis’i “çoğunlukla” 4 numara pozisyonunda kullanacağını söylemesinin de sebebi.

Eğer Davis patlayıcılığını kaybetmeden kilo almaya devam edebilirse bu şüpheler yakında kafalardan silinecek. Davis Draft Combine etkinliklerinde 100 kiloydu, bu da demek oluyor ki lige girdiğinden beri yaklaşık 15 kilo aldı ve bunu yaparken ligin en hareketli ve atletik uzunlarından biri olarak kalmayı da başardı.

“Çok daha ağır kiloları kaldırdı.” Bunlar güç ve kondisyon baş antrenörü Jason Sumerlin’in sözleri.

“Daha önce olduğundan çok daha güçlü.”

Bu yaz ABD Milli Takımı’yla bir organizasyonda yer almamasıyla da beraber Davis, vücuduna odaklanmak için bol bol zamana sahipti. Davis sadece güçlenmek için değil, sağlıklı beslenmek için de çaba sarf etti ve bu da Davis’in %10 yağ oranını korumasını sağladı. Yeni diyetinin heyecanını da Instagram üzerinden sergilemeyi ihmal etmedi.

Şu anki kilosunda Davis, Batı Konferansı’nın Andrew Bogut ve Dwight Howard’larıyla gece gündüz çarpışmaya hala tam olarak hazır değil. Buna rağmen eğer bu yolda devam ederse, hali hazırda tam bir matchup kabusu olan Davis içeriyi daha çok zorlayarak ve bazen kaçınıp orta mesafeden kullanmayı tercih ettiği yakın mesafe şutlarını daha çok kullanarak iyice savunulması zor bir adam haline gelecek.

Her yaz kimi oyuncuların vücutlarına 10 kilo kas ya da oyunlarına köşe üçlüğü eklediklerine dair haberler çıkıyor. Davis özelinde ise şu an bu söylentilerin her ikisini de duymuş bulunmaktayız.

Tipik senaryoda bu tarz söylentileri görmezden gelmek en iyisidir çünkü bu söylentiler oyuncuların sahaya yansıtabileceği bir takım gelişimlerinden çok takımların taraftarlarını ateşlemek için ortaya attığı şeylerdir. “Kaş”la ilgili de senaryonun böyle olması tamamiyle mümkün.

Fakat gerçekten de daha güçlü ve şut menzilini arttırmış bir şekilde karşımıza çıkarsa MVP için favori olabilir ve ligin en iyi oyuncusu ödülü için Lebron James, Stephen Curry ve Kevin Durant’e meydan okuyabilir.

Yazar: Kadir Baştuğ

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir