NBA Günlükleri

LeBron James’in sponsorlu tweetleri 140bin dolar yada harf başına bin dolar

Edinilen bilgiye göre süperstarın Twitter’dan atacağı tweetlere sponsorluk teklifleri geliyor. Opendorse firması birçok sporcu ile anlaşması bulunan bir firma ancak hiçbir oyuncuya LeBron James’e teklif edilen mebla teklif edilmedi 23.2 milyon takipçisi bulunan süperstarın atacağı reklam içeren tweet için firma yıldız oyuncuya 139,474$ ödemeye hazır durumda ancak kral lakaplı oyuncu hala teklife evet demedi.

Açıklamalarda bulunan şirket CEO’su 23.2 milyon kişiye bir reklamı ne televizyonda nede başka bir yerde 140 bin $ fiyata ulaştıramazsınız televizyonda bunu yapmak 5 katı fazla fiyata gelir ayrıca çoğu firma bir oyuncuya 100.000$ dan fazla vermeyi çılgınlık olarak görür ancak siz Joe Flacco (Baltimore Ravens’ın oyun kurucusu) gibi isimlere karakter başı 1000 $dan daha az rakama imza attıramazsınız diye açıklamalarda bulundu. Sözlerine devam eden CEO Blake Lawrance Twitter, Facebook, Instagram üzerinden insanlara ulaşma amaçları olduğunu belirtti.

Tweet reklamı ile en çok kazanan sporcular şöyle (opendorse firmasının anlaşmaları)

Lawrance çoğu firmanın tweetler için 1000 ile 2.500 dolar arası ödediğini geçen yıl NFL playofflarında New EnglandPatriots’lu oyuncuya 20.000 dolar ödeyerek cömert davrandıklarını belirtti. Eğer anlaşma sağlanır ise LeBron James bu konuda 6 haneli rakam ile anlaşan ilk sporcu olacak.

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir