NBA Günlükleri

Hawks, Mutombo’nun 55 Numaralı Formasını Emekli Edecek

Atlanta Hawks; salı günü Fulton County’de katıldığı bir organizasyonda, yakında Hall of Fame olacak pivot Dikembe Mutombo’nun 55 numaralı formasını, 24 Kasım’da Boston Celtics ile yapacakları maçta düzenlenecek özel bir törenle emekli edeceğini duyurdu.

 

Duyuruyu yapan Hawks CEO’su Steve Koonin, 1 Eylül 2015’i “Dikembe Mutombo Günü” ilan etti. Koonin, formanın emekli edilmesi için iki kişiyle – GM Wes Wilcox ve Koç Mike Budenholzer – konuşması gerektiğini, ikisinin de onayladığını söyledi.

 

Haberler, Mutombo için tam bir sürpriz oldu.

Atlanta Journal-Constitution’ın yaptığı haberde “Formamın emekli olacağını duyunca gözlerim yaşardı.” dedi Mutombo. “Buna en çok ben şaşırdım…Hawks’ın formamı emekli edeceğinden haberim yoktu. İnanamıyorum. Gerçekten müthiş bir gün olacak.”

 

Philips Arena’nın çatısına forması asılacak 4. oyuncu olan Mutombo, Bob Petit (9 Numara), Lou Hudson (23 Numara) ve Dominique Wilkins’e (21 Numara) eşlik edecek. Mutombo, 1996’dan 2001’e kadar Hawks’ta oynayarak 4 kez All-Star seçildi ve 2 kez Yılın Savunmacısı oldu.

 

Koonin, “Bu büyük bir onur.” dedi. “Bunu çok fazla oyuncu için yapmayız. Ama burada kariyerinin her biri yararlı birkaç yılını takımda geçiren birinden bahsediyoruz.”

 

Mutombo, haftaya 2015 sınıfından resmi olarak Hall of Fame olacak.

 

Kaynak: Fox Sports

Çeviri: Serhat Çevik

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir