NBA Günlükleri

LA Clippers’ta sorunlar bitmiyor

Geçtiğimiz ayda Los Angeles Clippers organizasyonu içerisinde sıkıntıların yaşandığı yönünde bazı söylentiler gün yüze çıkmaya başlamıştı. Eski takım sahibi Donald Sterling’in olaylı bir şekilde takımın elinden alınmasının ardından sorunların çözüleceği düşünülmesine rağmen Clippers yönetimi içerisinde gerginliklerin ve anlaşmazlıkların olduğu söyleniyor. Yazar Bill Simmons konuyla ilgili şu tweetleri atmıştı:

“2. Geçtiğimiz yazdan beri Ballmer’ın Clippers’ı perde arkasında en az Sterling’in Clippers’ı kadar sorun yaşıyor.”

“3. Ballmer ne yaptığını bildiği konusunda hiç ikna edici değil. Bu durum da NBA içerisinde, 15-16 sezonu için, tutulan en büyük sır.”

“4. Clippers hala organizasyon olarak işlevsizliğini sürdürüyor, hem saha içinde hem saha dışında. Yolunda gitmediğini söyleyebileceğimiz birçok şey var.”

Clippers organizasyonu elbette bir sıkıntı olmadığını iddia ediyor ancak TMZ’ye göre takım oyuncuları ve hatta free agent oyuncular bile organizasyon içindeki bu sorunlardan sıkılmış durumda.

L.A. Clippers’ın kapalı kapılar arkasında yaşadığı asıl kargaşa… oyuncular sinirli ve çalışanların kafası karışmış durumda, birden çok kaynağın belirttiğine göre de bütün kargaşanın asıl nedeni, Steve Ballmer’in ilk işe aldığı isim olan Gillian Zucker’in göreve geçmesini de içeren olaylara dayanıyor.

Kısaca açıklayacak olursak, birçok oyuncu ve önemli çalışanlar Zucker’in sadece Doc Rivers’ın işine engel olduğunu değil aynı zamanda bir bölünmüşlük yarattığını da düşünüyor. Zucker Kasım ayında, Doc Rivers saha içinde başarılar kazanmaya odaklanmakla görevlendirilmişken, takımın değerini iş piyasasında arttırmak için göreve getirildi.

Gelen haberler ise Zucker’in son zamanlarda işin basketbol kısmına da oldukça karışmaya başladığı yönünde, kendisini oyuncu gelişimi ve oyuncuların alacağı süreler hakkında karar verme gibi konulara dahil etmesi gibi. Bunları yaparken de genellikle Rivers ile aynı görüşe sahip olmaması birçok kişini kafasının karışmasına sebep oluyor. En azından duyduğumuza göre bir oyuncu bu güç çekişmesi sırasında bir haksızlığa uğramış ve bu sıkıntıyı çekmeye değmeyeceğini düşünerek Clippers ile sözleşmesini uzatmamaya karar vermiş.

Kaynak: Slam Online

Çeviri: Murat Akcan

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir