NBA Günlükleri

15 Günde 30 Takım, Atlanta Hawks

ATLANTA HAWKS:

Gelenler: Tim Hardaway Jr., Edgar Sosa, Terren Petteway, Justin Holiday, Lamar Patterson, DeQuan Jones, Tiago Splitter, Walter Tavares, Earl Barron

Gidenler: DeMarre Carroll, John Jenkins, Austin Daye, Pero Antic

atlanta

Off Seasonda yaptıkları en iyi hamle:

Draft günü gerçekleşen ve Jerian Grant’ın hakları karşılığı takıma dahil olan Tim Hardaway Jr. Geride bıraktığımız sezonun playoff karşılaşmalarında takımı taşıyan, takıma liderlik eden Carroll’ın gitmesi Hawks için büyük kayıp olsa bile Carroll’dan daha hızlı, genç, dinamik özellikleri barındıran Hardaway’in bulunması sevindirici bir etken. Gerektiğinde üç numara pozisyonunda da oynayabilen Hardaway, genlerinden aldığı özellikleri Knicks’te pek sergileyemese de yeni takımında bu özelliklerini sergileyeceğini umuyoruz.

Off Seasonda yaptıkları en kötü hamle:

 

Tüm sezon takım olarak hareket eden fakat All-Stardan sonra başlayan ve giderek artan mağlubiyetler sonunda Playoff larda Hawks iyice zorlandı ve takımın en öne çıkan oyuncusu DeMarre Carroll oldu. Tecrübesi ile takımı sırtlayan Carroll, 9 Temmuz günü Raptors ile 4 yıllık 60 MD olan sözleşmeyi Instagram hesabından duyurarak takıma veda etti. Hawks bu sezon onun saha içinde, takımın tıkandığı anlarda sorumluluk almasını çok özleyecektir fakat yukarıda da söylediğimiz gibi Hardaway Jr. yeteneklerini sergiler ise belki de Carroll Hawks’ı özler.

Geçen sezonki durumu:

Geçtiğimiz sezonun flaş takımı olan ve Mike Budenholzer önderliğinde takım olarak birleşen, takım olarak hareket eden ve takım olmayı yüksek bir seviyede başaran Hawks All-Star arasına kadar oynadığı basketbol ile tüm NBA severlerin gözüne girmeyi başardı. “Mini Spurs” diye anılmaya başlayan Budenholzer’ın öğrencileri Doğu Liderliğini bir aldı ve daha kaptırmadı. Takımın ilk beşinden New York’ta düzenlenen All Star karşılaşmasına dört oyuncu birden gönderen –Korver, Wade’in sakatlığı nedeniyle yer alsa da zaten oynadığı oyun ile hak etmişti-  ve bu alanda tarihe adını yazdıran takımlar arasına girdi. Doğu Finali’nin en büyük adayının Hawks olduğu konuşulurken, Hawks All Star arasından sonra tökezlemeye ve mağlubiyetler almaya başladı. Sezonu 60-22 ile bitirip playoffa kalmayı başardılar. Sırasıyla Nets’i ve Wizards’ı eleyip ve Cavs’e Doğu Finalinde 4-0 ile süpürülüp sezonu kapattılar.

Bu sezonki beklentiler, Playoff yapar mı?

Bu sezon geçen sezon olduğu gibi öne çıkan bir takım görüntüsünden uzak olacağını düşünsem bile Hawks sezon sonu playoffun yolunu bulacaktır. Doğu’nun rekabetini, takım güçlerini de göz önünde bulundurursak Hawks için playoffa girmek hiç de zor olmayacak. Allah Batı’ya düşürmesin!

Bu sezonki kilit oyuncuları kim olur?

Eurobasket’te sergilediği performans ile göze giren ve geleceğin starı imajını veren Alman oyuncu Schröeder, geçen sezon olduğu gibi Teague’in arkasından gelerek verebileceği en iyi katkıyı takımı için sergileyip ve takımının kenardan gelen en önemli oyuncusu olabilme şansına sahip. Eurobasket performansı ile koç Budenholzer’ın süresini birazcık daha arttırmasını temenni ediyoruz.
-Barış Cevahir

Önceki: San Antonio Spurs

Gelecek: Memphis Grizzlies

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir