NBA Günlükleri

15 Günde 30 Takım, Indiana Pacers

INDIANA PACERS 

pacers

Gidenler: Roy Hibbert, David West, Luis Scola, C.J. Watson

Gelenler: Myles Turner, Monta Ellis, Jordan Hill, Joseph Young

Offseasonda yaptıkları en iyi hamle: 

Tartışmaya kapalı bir soru. Böylesine uçuk fiyatların döndüğü bu off-season döneminde Monta Ellis ile yapılan 4 sene için 44 milyon dolarlık anlaşma yaptıkları en iyi hamle kesinlikle. Aynı zamanda Jordan Hill hamlesinin de iyi bir hamle olduğu kanaatindeyim.

Offseasonda yaptıkları en kötü hamle: 

Roy Hibbert kötü geçen birkaç sezon sonrası eleştirilse de kendisinin hala iyi bir savunmacı olduğunu düşünüyorum. Gönderilmesi doğru bir hamle değil bence.

Geçen Seneki Durumu:

 

Paul George’un 2014 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi sakatlanması Pacers için iyi bir sezon olmayacağının işaretiydi. Doğu Konferansı’ndaki destansı (!) play-off yarışının içerisindeydiler. Miami Heat, Boston Celtic ve Brooklyn Nets’in de buunduğu bu yarışta Doğu Konferansı’nda 8. veya 7. sıradan play-off yapmaya çalıştılar. Başarısız sonuçlansa da onlar adına boş bir sezondu denilemez. Sakatlıktan iyi dönen bir Paul George ile güzel bir sezon hayalleri kurmaya başlamışlardır bile.

Bu sezonki beklentiler: Son birkaç sezonun başarılı takımlarından olan Indiana Pacers’a bu sezon kesinlikle yakışmadı. Bu kötü sezonun ardından iyi bir dönüş bekliyorum.

Playoff yaparm mı? Büyük bir sorun olmazsa yaparlar. Hatta iyi bir ivme yakalarlarsa Konferans Finali bile olabilir gibi duruyor.

Bu sezonki kilit oyuncusu kim olur? Paul George kesinlikle.

-Emirhan Nazım Birol

Önceki: New Orleans Pelicans

Gelecek: Portland Trail Blazers

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir