NBA Günlükleri

DeMarcus Cousins: ‘Kendimi bir pivot olarak görmüyorum.’

NBA’deki ilk 5 sezonunda DeMarcus Cousins 69 üç sayılık atış denemesinde bulundu. Sacramento Kings baş antrenörü George Karl bu sayının 2015-16 sezonunda ciddi şekilde artması yönünde planları var.

Boggie tamamen boyalı alanı terkedecek değil, ancak sahanın her alanında- üç sayı çizgisinin dışı da dahil-Kings hücumlarında baş rolde olacak.

Cousins hiçbir zaman bir post oyuncusu olarak adlandırılmaktan hoşlanmadı, böylece bu sezon ondan daha fazlasını olduğunu gösterme şansına sahip olacak. ‘Kendimi bir pivot olarak görmüyorum.’ dedi Cousins. ‘Ben sadece bir basketbol oyuncusuyum. Sahada yapabileceğim çok şey var. İnsanlar ‘pivot’, ‘iri oyuncu’ kelimesine çok takılıp kalıyorlar ve bu cahilce. Bununla endişelenecek değilim. Ben sadece sahaya çıkıp işimi yapıyorum.’

‘Çizginin gerisinden kaldırıp atmak biraz tuhaf geliyor.’ dedi Cousins. ‘Çok farklı birşey, ama biliyorum ki takıma yardım edecek. Bu sadece kendimi ayarlayıp alışmam gereken bir durum.’ Cumartesi günkü 94-90’lık Portland karşısında alınan sezon öncesi galibiyetinde Cousins 7 üçlük kullanıp bunların sadece birini sayıya çevirmişti. 24 dakikada 6/16 isabetiyle, 16 sayı ve 7 ribauntla oynamıştı.

 

Cousins’ı daha çok üç sayılık atış denerken görmek en büyük değişiklik olacak ama bu değiştireceği tek şey olmayacak. Hücumda sahanın farklı yerlerinde daha aktif olup rakip savunmasının üzerinde daha çok baskı yaratacak. ‘Bence Cuz bizim ondan istediğimiz şutların dengesini kuracak.’ dedi Koç Karl. ‘Bazı takımlar onun içeriye bazıları da dışarıya gitmesine izin verecek.

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir