NBA Günlükleri

Orlando Magic’in Eski CEO’su Bob Vander Weide: ” Howard kendini Jordan, Ali ve Mandela ile kıyaslıyordu.”

Yıllar önce, görünen o ki Dwight Howard aptalca bir şey söyledi. Eski Orlando Magic CEO’su Bob Vander Weide Orlando Sentinel’den George Diaz’a  Howard’ın Houston’a takas olmadan önce, süperstarın kendisini  Michael Jordan, Muhammed Ali ve Nelson Mandela ile kıyasladığını söyledi.

Vander Weide: “ Bana kendisinin bir ikon olduğunu söylediğinde, kendini  karşılaştırmak için o üç ismi kullandı. Michael Jordan, Muhammed Ali ve Nelson Mandela.” Dedi.

Hepimiz şaşkına döndüğümüze göre bir saniye duralım.

Vander Weide: “Benimle dalga mı geçiyorsun? Biz daha önce bir kez  Final’lerde bulunduk, sen mükemmel  bir atletsin ama  sen bu üç isim gibi bir ikon musun? İşte o zaman bittiğini anladım. Artık onu takımda tutma şansımız yoktu. “ dedi.

İki düşünce var:

1) Eyvah. Howard bunu 25-26 yaşlarındayken söylemiş olsa bile, bunun şuanda ortaya çıkması pek iyi değil. Çoğu hayranı onun öz-farkındalıktan yoksun bir soytarı olduğunu düşünüyor.Bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Genellikle çıtayı yüksek tutmak iyidir ama bu inanılmaz.

2) Bu biraz gereksiz gelmiyor mu?  Açıkçası, Orlando Magic Howard ile uzun süreli bir anlaşma imzalamak için uğraşırken Vander Weider’ın bunları ortaya koyması olmazdı.Howard’ın ayrılışının ardından geçen 3 kötü sezonda onu  franchise tarihinin en iyi oyuncularından biri yapma konusunda hoş olmayan bir şey.

Vander Weider; Shaquille O’Neal, Hidayet Türkoğlu ve Jason Williams gibi bazı eski Orlando Magic oyuncularıyla bağlantılarını hala sürdürüyor. Ama bence, Howard bu listede yok.

howard
Taylan Kılıç

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir