NBA Günlükleri

Michael Jordan’a göre Jeremy Lin Charlotte’un en büyük kazancı

Charlotte Hornets bu yaz, Nic Batum’u takas etmek ve Frank Kaminsky’i draft etmek de dahil bir çok önemli hamle yaptı. Ama eğer takımın başlıca sahibi Michael Jordan’a fikrini soracak olursanız bu yıl yaptıkları en önemli hamle: Jeremy Lin’i takıma kazandırmak. Xinhua haber Ajansı’na göre, Michael Jordan 2015 NBA Global Games için Çin’de bulunurken şunları söyledi:

Jordan konuşmasında bu yıl Lakers’tan Hornets’a katılan Jeremy Lin hakkında özellikle bahsetti, Jordan Jeremy Lin’in takıma kazandırılmasını başarılı bir hamle olarak görüyor. ” Benim en iyi kazancımız olduğunu düşündüğüm Jeremy Lin’i takıma kattık. Penetre özelliği, şut kapasitesi, nasıl oyun kurucu olunacağını bilmesi, pas atmayı gerçekten iyi biliyor, basketbol oyunuyla alakalı enerjisi çok yüksek. ”

Jeremy Lin geçen sezon Lakers formasıyla 11.2 sayı ve 4.6 asist ortalaması tutturdu. Ve Çin’de Hornets’in Clippers ile oynadığı hazırlık karşılaşmasında da gayet iyi bir görüntü sergiledi. Kemba Walker’ın 2014-15 sezonunda Hornets’in ilk beşteki oyun kurucusu olduğunu düşünürsek, Lin’in Hornets takımında rolünün ne olacağı hala belirsiz.

Çin’de oynanan Hornets-Clippers maçından Jeremy Lin’i izlemek isteyenler için:

Kaynak: Slamonline, SLAM staff

Çeviri: Serkan Sargın
 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir