NBA Günlükleri

NBA ‘de ilk resmi “zaman tutucu ortağı”

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) ve TISSOT, uzun yıllar sürecek yeni küresel ortaklıklarını New York’ta açıkladı. İsviçreli saat markası TISSOT, NBA, Amerikan Kadınlar Ulusal Basketbol Ligi (WNBA) ve NBA Gelişim Ligi’nin (NBA D-Lig) ilk resmi “zaman tutucu ortağı”olacak.

Anlaşma,160 yılı aşkın geçmişe sahip TISSOT’un büyük bir Kuzey Amerika spor ligiyle yaptığı ilk resmi ortaklığı oldu. Anlaşma ile TISSOT, güçlü portföyüne uluslararası sporlar ve spor müsabakalarına dayalı ortaklıkları eklemiş oldu.

Dünyanın en büyük üreticisi ve distribütörü Swatch Grubu şirketi ve İsviçre’nin bir numaralı geleneksel saat üreticisi TISSOT, teknoloji harikası entegre zamanlama sistemi geliştirmek için NBA ile birlikte çalışacak. TISSOT markalı 24 saniye sayacının da yer aldığı yeni hassas zamanlama sistemi, 2016-17 NBA sezonu ile başlayan tüm 29 NBA arenası genelinde uygulanacak.

TISSOT Başkanı François Thiébaud, “TISSOT olarak, NBA’e katıldığımız, NBA oyuncuları ve hayranları ile bir bağ kurabildiğimiz için gurur duyuyoruz. Sporun arkasındaki ruh ve duygular, ürünlerimizi daha da ileriye götürecek. Günlük işimiz zamanı şekillendirmek. Güzelliğin parçalarını ve doğruluğunu ancak hepsinden önemlisi duygusallığı yaratıyoruz ve işte spor, özellikle de NBA de bu demektir” dedi.

NBA Başkanı Adam Silver ise ortaklığı “Basketbolda her saniye hatta saniyenin onda biri bile hayati olabilir. TISSOT ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni ortaklık, her NBA arenasına gelişmiş bir zamanlama teknolojisi getirecek. Uzun yıllardır zamanlama sistemlerini geliştirmek ve güncellemek için yenilikçi ve güvenilir çözümler sunan dünya markası TISSOT ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Anlaşmayla tüm NBA takımlarının kronometre, kol saati, duvar saati ve saat aksesuarları için küresel lig lisans haklarını alan TISSOT, dünyadaki tüm perakende satış mağazalarında ortaklığa destek verecek.

Ortaklık, 6 ülkede 7 normal sezon ve sezon öncesi oynayan 6 NBA takımını kapsayacak. NBA Global Games 2015-16 sırasında anons edilecek. TISSOT; NBA All-Star, StateFarm tarafından tanıtılan NBA Seçmeleri, Samsung NBA Yaz Ligi ve NBA Global Games dahil olmak üzere çeşitli müsabakaların Resmi Zaman Tutucusu ve Resmi Saati de olacak.

Ortaklığın bir parçası olarak TISSOT, tüm NBA takımları genelinde yatırım yapacak. TISSOT ve NBA; müsabakalar, pazarlama, medya ve yeni yaratıcı NBA temasının tanıtımı ve reklamı yoluyla küresel çapta ortak olacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir