NBA Günlükleri

NBA’in En İyi 5 Skoreri

Fox Sports’un yayınladığı aktif oyuncular arasındaki NBA’in En İyi 5 Skoreri yazısını Serhat Çevik sizler için çevirdi.

 

5. Russell Westbrook, PG, Oklahama City Thunder

Westbrook’un tartışmasız bir oyun kurma yeteneği var. Ayrıca ligin en iyi pasörlerinden. Thunder guard’ı, sayı atmak istediği zaman onu savunan oyuncunun yapabileceği çok fazla şey yok. Oyununda tek sıkıntı çektiği yer üç sayılar, ama çok istekli olduğu zaman yağmur gibi üçlük atabiliyor. Westbrook, belki tam verim verme konusunda yeterince istikrarlı değil, ama genel olarak bakıldığında hücumda yaptıkları muhteşem.


4. Stephen Curry, PG, Golden State Warriors

Eğer koç olsaydınız, Curry yarı sahayı geçtikten sonra savunmanızın ona ne kadar yakın olmasını isterdiniz? Yapışmasını mı? Yakınında durmasını mı? Curry, NBA tarihinde görülmemiş yollarla savunmayı çökertiyor. MVP’yi yavaşlatmanın tek yolu onu çizgiye göndermek. Curry çizgiye çok fazla giden bir oyuncu değil. Ama çizgiye gittiğinde kariyerinde %90’la attı. Curry’nin iyi olmadığı şut çeşidi yok sayılır. Eğer canı 10 tane üçlük sokmak isterse, yapamayacağını düşünmek için ortada sebep yok.

3. LeBron James, SF, Cleveland Cavaliers

James, Larry Bird’den bu yana 1’den 5’e kadar tüm pozisyonlarda oynayabilen en zeki, en özverili Megastar. Bu, onun NBA tarihinde durdurulması en zor Forvet olmasını biraz açıklıyor. Diğer sebep mi? Bu herif topu istediği zaman, istediği yerden potaya sokabiliyor. Tarihte kimse onun kadar çevik ve güçlü değil. Sokamayacağı şut yok, hayal edebildiği her yerden topu potaya gönderebiliyor. James 30 yaşına geldi ve görünüşe göre düşüşe geçmeye başladı, ama eğer canı isterse 2015-16 Sayı Kralı olabilir.

2. James Harden, SG, Houston Rockets

Harden, geçtiğimiz sezon Sayı Krallığı’nda sadece Westbrook’a geçilerek 2. oldu, ama maç başına attığı 27.4 sayı onun ne kadar dominant olduğunu anlatmaya yetmez. Harden, hayal edebileceğiniz her yoldan skor üretti. Hem de bunları, Dwight Howard dahil birçok takım arkadaşı sakatlıklardan dolayı ortalarda yokken yaptı. O, sadece ligde (açık ara) en çok serbest atış deneyen oyuncu değil; o, geçen sezon 715 serbest atış sokarak denemede olduğu gibi Westbrook’un önünde ligin başında yer aldı.

1. Kevin Durant, SF, Oklahama City Thunder

Skor konusunda söz Durant’e geldiğinde akıllara şu soru geliyor: Eski sağlığına kavuşabilecek mi? Eğer %100’üyle dönerse, ligdeki 29 takım defansı varını yoğunu bu adam üzerinde kullanacak. KD, 3 sayı çizgisinin gerisinden rakiplerini harap ediyor, çembere çok iyi gidiyor ve faul alma konusunda ligin en iyisi. LeBron’un cüssesine sahip değil ama boyu, temasları ve hassas top hakimiyetinin benzersiz birleşimi onu NBA’in en iyi skoreri ve her sene olduğu gibi MVP adayı yapıyor.

Kaynak: FoxSports

Çeviri: Serhat Çevik

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir