NBA Günlükleri

Tony Parker NBA’de 20. Sezonunu Oynamak İstiyor

Spurs PG’si Tony Parker 33 yaşında ve o 38’ine kadar oynamak istiyor. Tony, Spurs’le devam etmek istediğini dile getirdi. NBA’de 20 sezon daha oynamak istiyor. Fiziksel olarak dayanabilirse bunu yapamaması için bir neden yok. O bir nedenden dolayı 4 kez NBA şampiyonu.

Yahoo Sports’dan Marc Spears şöyle diyor.

 ‘Tony Parker; Chauncey Billups, Steve Nash, Jason Kidd ve Allen Iverson’ın son yıllardaki rekabetini izledi. Onun için herşey iyi giderse uzun bir süre Spurs’ün PG’si boş kalmayacak.

Yakın bir zamanda Tony Parker’ın Yahoo Sports’a verdiği telefon röportajında;

‘Spurs’te 38’ime kadar oynamak istediğimi biliyor. Bu benim için 20 sezon demek. Hedefim o.  Bu yıl 15. sezonum ve yeterince şanslı ve sağlıklı kalırsam 20 sezon oynayabilirim ve sonrasında emekliliğe hazır olacağım.

Parker, geçen sezon kontratının son yılında $12.5 M aldı. Bu sezon önümüzdeki 3 sezon üzerinde NBA veteranının toplam $43.4 M yeni kontrat ödemesinin ilk yılı olacak. Parker, Popovich’e ve Genel Menajer R.C Buford’a yeni anlaşmasından sonra San Antonio’da kariyerini bitirmek için 3 yıllık kontrat istediğini söyledi.

O zamanda Parker’ın oynamak için yeterince sağlıklı olup olmayacağı büyük bir soru işareti. Geçen sezon diz ardı kirişi sakatlığından sonra sahalara çok geç döndü. Ortalamaları 14.4 sayı ve 4.9 asistti. 19 yaşındaki çaylak yılından beri iki kategoride de bu en düşük ortalamalarıydı. Geçen yıl normal sezonda 68 maç oynadı. Geçtiğimiz 3 sezonda da 70’den daha az maç oynadı.

 

 

Çeviri: Doğukan DİNER

Kaynak: Slamonline

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir