NBA Günlükleri

Blatt ve James’ten açıklamalar

Lebron: “Cavs başarıya Warriors kadar aç değil.”

Cleveland Cavaliers’ın süperstar oyuncusu LeBron James takımını 2015-2016 sezonunun geri kalanında ateşleme adına açıklamalarda bulundu ve bu tarz açıklamalarına bir yenisini ekledi. Önceki gece oynanan Detroit Pistons maçının son 3 dakika 49 saniyesine 5 sayılık üstünlükle girilmesine rağmen kaybedilmesinin ardından sergilenen performanstan dolayı bir hayli üzgündü. James, doğunun son şampiyonu olan takımını diğer konferansta bulunan son şampiyon Golden State Warriors(önceki gece oyanan maçı da kazanıp 12-0 yaptılar) ile kıyasladı.

Cavaliers’ın 104-99 kaybettiği maçın ardından James; “Hiçbir şey yapmadık.” diye konuştu. Bu mağlubiyet Cavs’in üst üste kaybettiği ikinci, sezonunsa üçüncü maçı oldu. “Hiçbir şey kazanmadık. Kaybettik. Bu benim kendimi motive etmem için yeterli. Bence anlamamız gereken şey bu. Bu aynen bizim finalleri kaybetmemiz gibi. Orada da kazanamadık. Buna rağmen bizi mağlup eden takım başarıya bizden daha aç gibi görünüyor. Bunun bu şekilde olmaması gerekiyor.” diye konuştu.

David Blatt ise takımı için; “Daha sert olmamız lazım.” diye konuştu. Cavaliers, son çeyrekte 10 sayılık bir üstünlük sağlamasına rağmen yapılan kötü müdafaa, şut yüzdesi ve top kayıpları nedeniyle üstünlüğünü koruyamadı.

Blatt; “Bana kalırsa geçen yıl ortaya koyduğumuz savunma sertliğini sahaya yansıtamadık. Bunu son iki maçta da göremedim ve bir an önce sertleşmemiz lazım. Her bakımdan.” diye konuştu.

James, koçuna katılarak; “Çok rahatladık ve onlara nazik davrandık.” diye ekledi.
“Olay her zaman Iron Man olabilmek değil. Bu aynı zamanda zihinsel sertlik anlamına da geliyor. Sahaya çıkıp işinizi yapmalı, bunu yüksek seviyede yapmalı ve hatta kendinizi buna hava atışından önce hazırlamanız gerekiyor. Hal böyleyken takımda bunu hakkıyla yapan ve yapmayan bazı oyuncular var.”

Ayrıca James isim vermeden bazı takım arkadaşlarını kendilerini geçen yıl ulaştıkları doğu konferansı sampiyonluğunun ardından doğunun lideriymiş gibi hissetmelerinden dolayı suçladı.

“Kendimizi üstün görmemeliyiz. Bahsettiğim şey de tam olarak bu. Kendimizi doğu şampiyonu olarak adlandıramayız. O geçen sezondu. Bu tamamen bambaşka bir sezon ve bunun farkına varmakta geç kalırsak daha fazla maç kaybedebiliriz.”

Çeviri:Kaan Sungur

Kaynak:hangtime.blogs.nba.com

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir