NBA Günlükleri

Bu Yaz Sert Geçer!

NBA’de yeni sezon tüm hızıyla başladı. Özlediğimiz basketbolu, uykusuz kalmamıza rağmen izlemek gerçekten büyük keyif. Ancak işin diğer keyifli bir tarafı daha var kuşkusuz oda yazın kalacak serbest oyuncular. NBA’nin belki  sonra ki sezon kaderini değiştirecek hamleler olabilir. İşte 2016 yazında serbest oyuncu piyasasında dolaşacak olan oyuncular.

5-) Bradley Beal

NBA’nin 2 numarada artık bir kıtlık söz konusu olduğu kesin. Ancak Bradley Beal 2016 yazında bulunmaz hint kumaşı olabilir. Zira savunmasıyla ve şutuyla ön plana çıkıyor. Geçen sezon daha çok 2 sayılık atış deneyen Beal, bu sezon daha fazla üçlük denediği kesin. J.Wall yokken takıma liderlik yapması, onun savunmada ki istekli ve hırslı görüntüsü kuşkusuz potansiyelli bir oyuncu olmasını sağlıyor. Wizards’dan kendisinin şu an için aldığı $5.000.000 kazanıyor, Beal akıllı bir oyuncu maximum kontrattan başka bir şey istemeyecektir.

4-)  Andre Drummond

Detroit Pistons’ın şuan gerçek kralı ifadesini kullansak yanlış olmaz. Savunmada hücumda ribaund konusunda inanılmaz şeyler yapıyor Andre. NBA’nin bu sezon en dikkat çekici başlangıçlardan birini yapan Drummond adeta maximum kontratı istiyorum diye bağırıyor. Orta mesafe şutu bir Tim Duncan değil ancak pota altı çevresinde gerçekten gücüyle her yeri deliyor desek, yanlış olmaz. Bu kadar övdüğüme göre iyi bir para alıyor gibi andredüşüneceksiniz. Basketbolun bir güzel yönü de bu olsa gerek, sadece $3,272,090 dolar kazanıyor. Eğer iradesi ve zekası kolları kadar güçlüyse önemli bir kontrata sahip olacaktır Drummond.

3-) Al Horford

Sakatlığına rağmen Doğunun gözde oyuncularından bir tanesi desek, itiraz edicek olan var mı? Sanmıyorum. Oyun zekası orta seviyede bir oyuncu, Drummond gibi savunmasıyla öne çıktığı kesin. Drummond kadar göze batmamış olsa da takımın savunma için dinamik ismi Horford olduğu aşikar. Atlanta onu tutmak için biraz fedakarlık yapmak isteyecektir doğrusu,nasıl bir yol izleneceğini hep beraber görelim. Ne dersiniz, sürpriz olur mu?

2-) Kobe Bryant

Kobe’nin oyun stiline, şutuna oyun zekasına söylenebilecek hiç bir şey yok. Onu eleştirmek çok yersiz. Onun neler yaptığına tüm dünya şahit oldu. Bir efsanenin sonlarına geliyoruz artık, onu izlemek gerçekten inanılmaz. Serbest kalıyor belki bu sezon ve bu gözler son kez Kobe’yi parkeye ayak basarken görüyor olacak. İzleyen kuşak olarak çok şanslı olduğumuz ve gelecek sezon Lakers forması altında Kobe’yi göremediğimiz zaman içimizin burkulacağı kesin.

durant-kobe

1-) Kevin Durant

Durant,27 yaşında. Henüz yüzüğü yok ancak NBA finalini solumuş bir insan. Kollarının uzunluğuyla ve şutuyla enfes bir oyuncu. Ancak artık yüzük istiyor, daha ne kadar basketbolunu üst düzeyde oynar en fazla kaç yaşına kadar oynar meçhul. Durant’in OKC’de kalma ihtimali yüksek ancak topraklarına dönmesi de muhtemeller arasında. Memleket havası ağır geliyor olmalı Durant’e. Kariyerinde toplam $108,668,918 kazanmış bir isimden bahsediyoruz. Westbrook ile beraber ya yüzük peşinde koşmaya devam edecek veya Wizards’a gidip Wall ile bambaşka hayallere adım atıcaklar. Durant’in takım değiştirmesi takımların planlarını değiştirebilir. Şampiyonluğa direkt etki edicek bir oyuncudan bahsediyoruz. Umarım Durant’i keyifle izleyebileceğimiz bir kariyer seçer kendine.

 

Alican BULUT

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir