NBA Günlükleri

Curry Hem Kendini Messi’ye Benzetiyor Hem de Messi Hayranı

Golden State Warriors’un geçen sezonun MVP ödülüne sahip süper yıldızı Curry İspanyol basınına garip bir röportaj verdi.

Stephen Curry’in Açıklamaları:

MESSİ 

” NBA’in Messi’si miyim? Bilemiyorum. Fakat ikimizde yaratıcı oyun tarzlarına sahibiz. Bende tıpkı Messi gibi, sahada güzel şeyler yapmaya çalışıyorum. Messi’yi seyretmeyi seviyorum çünkü, ne zaman ne yapacağını kestiremiyorsunuz. Onun yeteneklerini seviyorum. ”

DEZAVANTAJLARIMIZ VAR

” Kişisel olarak oynadığım oyundan ötürü mutluyum. Takımıma liderlik yapıyorum ve iyi sonuçlar alıyoruz. NBA’deki her oyuncu kendi oyununu oynamak ister. İyi şutörler pek çok dezavantaja sahiptir ve her yıl işler daha da zorlaşıyor. ”

MEDYA

“Kendimizi medyanın haberlerinden izole etmeye çalışıyoruz. Bizim hedefimiz her amaç ayrı ayrı odaklanmak ve işimizi iyi yapabilmek. Sıkı oynuyoruz çünkü her galibiyetten sonra rakiplerimiz de bize karşı daha sert oynamaya çalışıyor. Bir felsefimiz var ve en üst seviyede oynuyoruz.”

OLİMPİK TECRÜBE HARİKA OLUR

”Rio’daki Olimpiyat oyunlarında ABD forması giymeyi isterim. Ligimizin en büyük yıldızları kadroda olmak istiyor. Birlikte oynamak çok eğlenceli ama sezon bittikten sonra durumumuza bakmak lazım. Olimpik tecrübe harika olacaktır, bundan eminim.”

2. YÜZÜK VE MVP ÖDÜLÜ RÜYASI

“Tek hedefimiz tekrar şampiyon olabilmek. Her gece takımıma bunun için liderlik yapıyorum Daha efektif oynayabilmek ve kendimi geliştirmek için çabalıyorum. Üstüste ikinci şampiyonluğu ve MVP ödülünü kazanmak bir rüya. Yine de bunları konuşmak için çok erken. Her takım, her gece kazanmak istiyor. Biz ise maçlara iyi hazırlanmak ve seviyemizi korumak için çalışıyoruz.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir