NBA Günlükleri

Darüşşafaka Doğuş’un Yeni Salonu Hazır

Turkish Airlines Euroleague’de Darüşşafaka Doğuş bundan sonra ki maçlarını, Maslak mevkinde bulunan ve basketbol maçları için özel olarak yeniden düzenlenen Wolkswagen Arena’da oynayacak. Yeşil beyaz renkli ekip burada ki ilk maçına 5 kasımda oynanacak CSKA Moskow’u ağırlarken çıkacak.

Daha öncelerde konser ve etkinlik alanı olarak hizmet veren arenanın direktörü Cem Şencan, artık basketbol maçlarınında oynanabilmesi için gerçekleştirilen düzenlenmeler ile ilgili basına bilgi verdi.

Portatif tribünlerin yer aldığı ve 24 locası ile birlikte 5 bin seyirci kapasitesine sahip olunduğu aktarıldı.

Alan bir konser organizasyonundan sonra 6-8 saat  aralığında uluslararası standartlara uyan basketbol sahasına dönüşebileceği de aktarıldı.

Salon NBA standartlarında parke, pota ve LED ekranlı skor tahtasına sahip olunduğu konusununda altı çizilirken NBA uzmanlarının gelip uygunluk konusunda incelemeler yaptığı aktarıldı.

Türkiye’de bir ilk olan NBA tipi şeffaf çift yüzeyli, 24 saniye ekranların da olacak.

Takımlar için rahatlık ve konfor sıkıntısının olmayacağı soyunma odaları oluşturuldu.

Geçtiğimiz haftada test amaçlı bir basketbol maçınında düzenlendiği ve testlerde sorun çıkmadığı da aktarıldı.

Kısaca Daçka için çok güzel bir yeni salon oluşturulurken, Türkiye basketbolda çok güzel bir mekana daha sahip oldu. Avrupa’nın sayılı etkinlik mekanlarından birinde farklı bir basketbol seyir deneyimi bizleri beklerken böyle kaliteli bir mekanda maç önceleri ve sonralarında da güzel vakit geçirilebilecek.

Haber: Berkant Güney

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir