NBA Günlükleri

FIBA vs EUROLEAGUE Potada Şampiyonlar Ligi Projesi Başlıyor

FIBA 2016-2017 sezonunda yani önümüzde ki sezondan itibaren yeni bir organizasyonu devreye sokuyor. Euroleague’in bağımsız bir etkinlik olması ve önümüzde ki yıl kapalı lig haline gelmesiyle birlikte FIBA’dan karşı bir hamle geldi.

FIBA’dan yapılan açıklamada; Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Rusya, Türkiye ve Yunanistan’ın federasyon başkanları ile FIBA başkanı Horacia Muratore ve FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel’in yeni bir organizasyon hazırlıkları kapsamında görüşme amacıyla Roma’da bir araya geldi.

Toplantı oy birliği ile alınan karara göre Basketbol Şampiyonlar Ligi adlı yeni bir proje üzerine çalışmalar devam edecek ve organizasyon 2016-2017 sezonundan itibaren hayata geçirilecek.

Organizasyona Avrupa’ya üye tüm kulüpler ve liglerin destek verdiği format detaylarının ise 2016 yılının başlarında açıklanacağı belirtildi.

Önümüzde ki sezondan itibaren Euroleague’de mücadele edecek kulüplerin bu karar sonrası hangi organizasyonda mücadele edeceği merakla beklense bile kulüplerin Euroleague’den vazgeçmesi beklenmiyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir