NBA Günlükleri

“GQ Men of The Year ‘15” Yılın Sporcusu Ödülü Cedi Osman’ın…

GQ Dergisi’nin 2015 yılında dördüncüsünü düzenlediği “GQ Men of the Year 2015” ödüllerinde yılın başarılı erkekleri belli oldu. Anadolu Efes Spor Kulübü ve Basketbol Milli Takımı’nın başarılı oyuncusu Cedi Osman, Yılın Sporcusu seçilme onuruna erişti.  

 GQ Türkiye’nin gelenekselleşen “Yılın Erkekleri” Yarışması’nda birinciler belli oldu. Yılın Sporcusu kategorisinin birincisi Anadolu Efes Spor Kulübü’nün genç basketbolcusu Cedi Osman oldu. Bu önemli yarışmada Yılın Sporcusu seçilme onuruna erişen Cedi, duygularını şu şekilde ifade etti:

“Beni Yılın Sporcusu Ödülü’ne layık gören GQ Türkiye Dergisi ekibine, desteği ve ilgisi için de Genel Yayın Yönetmeni Okan Can Yantır’a teşekkür ederim. Gurur duydum.”

Anadolu Efes Spor Kulübü’yle birlikte Spor Toto Basketbol Süper Ligi, Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Turkish Airlines Euroleague’de başarıyla mücadele eden Cedi, 2015 yılı içerisinde Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda da ülkemizi başarıyla temsil ederek turnuvanın en değerli oyuncuları arasında yer almıştı.

Profesyonel kariyerinde Anadolu Efes ile Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonlukları yaşayan genç basketbolcu, Milli Takımımızla da 2013 yılında U-18 Avrupa şampiyonluğu ve 2014 yılında U-20 Avrupa şampiyonluğu yaşamıştı.

2014 FIBA U-20 Avrupa Şampiyonası’nın MVP’si (en değerli oyuncu) seçilme onuruna da erişen Cedi Osman, 2015 NBA Draftı’na girerek 31. sıradan seçilirken, basketbol otoriteleri tarafından gelecek 10 yıl içerisinde Avrupa basketboluna damga vuracak isimler arasında gösteriliyor.

“Yılın Erkekleri” Yarışması Ödül Töreni 3 Aralık’ta düzenlenirken, Cedi Osman takımıyla birlikte Cedevita Zagreb karşılaşması için Hırvatistan’da olacağından dolayı ödülünü, babası Sermet Osman alacak.

GQ Türkiye’nin “Yılın Erkekleri Ödülleri”yle ilgili detayları, aşağıdaki linkten görebilirsiniz:

http://gq.com.tr/gq-moty-2015-odulleri-sahiplerini-buluyor

Cedi_Osman_Yilin_Sporcusu (2)

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir