NBA Günlükleri

Kevin McHale Rockets’in problemlerine çözüm arıyor.

HOUSTON– Kevin McHale maçtan sonra soyunma odasında takımının sorunlarına cevap bulmak için saatlerce düşüntü.

Boston Celtics, Houston Rockets’i 111-95 mağlup etti. Rockets’in mağlup olma serisi 4 maça çıktı, 2013 Ocak ayından bu yana en uzun mağlup olma serisi bu onlar için ve sezona da 4-7 başladılar.

Kevin McHale, savunmadaki enerji ve mücadele eksikliğinin bir bahanesinin olmadığını söyledi. Farklı rotasyonlar denemeye başlayacağını hatta ilk 5 oyuncusu olan Ty Lawson’u 6.adam yapabileceğinden bahsetti.

Fakat yedek bir oyun kurucu ve pota altı olmadığı için (Motiejunas ve Beverley sakat), K.J. McDaniels’ı D-League’den geri çağırdı takımın enerjisini yukarıya çekebilmek adına.

Şaşırtıcı şekilde, McHale son zamanlarda oldukça iyi performans gösteren Marcus Thornton’u 4.çeyreğe kadar oynatmadı.

McHale sürekli bir arayış içerisinde mücadele ediyor. Emekli Hall of Famer oyuncu, aklını bu konuda oldukça zorluyor, asistanlarından tavsiyeler alıyor yapabilecekleri konusunda.

McHale, kötü performans göstermenin bahanesi var fakat savunma yapmamanın bahanesi yok dedi ve son iki maçtaki savunma performanslarının onu hayalkırıklığına uğrattığını söyledi.

Rockets genel menajeri Daryl Morey’e takımın gidişiyle ilgili sorular sorulduğunda, bu soruları cevapsız bırakmıştı.

Maçın ikinci çeyreğinde, devrenin bitimine 3 dakika kala Houston Rockets 13 sayı farkla öndeydi fakat devre arasına kadar arka arkaya 4 top kaybı yaptılar ve devre sonucu 55-55 şeklinde sonuçlandı.

Üçüncü çeyrekte maç kopmuştu. Rockets çeyrek boyunca 13 sayı bulabildi ve 5/17 şut attı. McHale’nin 3.çeyrekte oynattığı 9 oyuncudan sadece James Harden, Trevor Ariza ve Jason Terry skor bulabildi.

“Kötü bir oyun,” dedi McHale. Maç içerisinde ciddiyetimizi koruyamadık ve geriden gelip bizi geçtiler.

Boston üçüncü çeyrekte Rockets’ı 32-13 mağlup etti ve 4.çeyrek içerisinde farkı 29 sayıya kaddar çıkartı.

McHale benchdeki herkesi oyuna soktu oyunu hareketlendirebilmek için ama çok geçti maç çoktan kopmuştu.

 

Houston Rockets takımı mental olarak çökmüş durumda bu çok şaşırtıcı bir durum çünkü geçen sene bu takım batı konferansında final oynuyordu.

Dwight Howard, olumsuz düşüncelerin ya da olumsuz herhangi bir şeyin bizi etkilememesine izin vermemeliyiz ve ekledi. “Celtics bizim kendi aramızda şikayet ettiğimizi farketti ve bunu avantaja çevirdi. Sahada ne olursa olsun her zaman kararlı bir yüzünüz olmalı sahada rakibinize iyi hissettirmemelisiniz. Rakip takımlara onların oyunlarından etkilendiğimizi hissettirmemeliyiz. Bu ben dahil tüm takım arkadaşlarım için geçerli, Boston maçında ben de sahada yaşanan olayların moralimi bozmasına izin verdim ve bu da oyunumu etkiledi.Ben pozitif olacağım ki tüm takım arkadaşlarım da pozitif olsun.”

Kevin McHale’de pozitif düşünüyor fakat aynı zamanda da yaşadıkları durumu değerlendirirken gerçekçi ve dürüst konuşuyor.

Onu sinirlendiren, üzen şey takımının gereği kadar efor sarf etmemesi. Boston boyalı alandan 58 sayı üretti bu Howard ve Jones’ın düşünmesi gereken bir şey aynı zamanda ise 22 top kaybı yaptılar bu da sezonun en yüksek rakamı bu sayede Boston 39 sayı buldu.

Bu top kayıplarından bir tanesi moladan hemen sonra oldu.

Rakamları ve saha içindeki olayları görünce Rockets’in probleminin efor olduğunu görmek için dahi olmak gerekmiyor: Efor en önemli şey.

İşler iyi gitmiyor, toparlamak istiyoruz fakat boynumuzu bükmeyeceğiz. İyi bir basketbol oynamıyoruz ama bu tüm sezon devam etmeyecek.

Kaynak: espn.go.com
Çeviri: Cem MELEK

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir