NBA Günlükleri

LeBron James: Warriors daha aç

Stephen Curry önderliğinde sezona fırtına gibi başlayan, ilk 12 maçını kazanan Golden State Warriors’da keyifler yerinde.

Öte yandan Finallerde Golden State’e kaybeden Cavaliers ise son 2 maçını kaybetti ve LeBron James’e göre Cleveland Warriors kadar konsantre değil.

ESPN’den Dave McMenamin’e konuşan LeBron;

“Hiçbir şey başarmadık. Hiçbir şey kazanmadık. Kaybettik. Finallerde kaybettik. Bu beni motive etmeye yetiyor. Bunu anlamamız lazım. Kazanmadık. Ve bizi yenen takım bizden çok daha aç görünüyor. Bu böyle olmamalı.

Çok rahat ve iyi davranıyoruz. Çok kibarız.”

James, Cavs’ın eksikliğinin sadece fiziksel olmadığını söylüyor.

“Her zaman Iron Man olmak zorunda değilsiniz. Mental olarak da hazır değiliz. Sahaya çıkıp işimizi yapmamız, bunu üst seviyede yapmamız lazım. Bunu düzenli olarak yapan ve yapmayan arkadaşlarımız var.

Bu seviyede kimseyi küçümsememiz gerekir çünkü bu ligteki kimseden iyi değiliz. Daha yapacak çok işimiz var. Hiçbir ödüle garanti gözüyle bakmamamız lazım.

Hiçbir şeyi kazanacağımız garanti değil. Doğu konferansını kazandığımız garanti değil. O geçen seneydi. Bu sene tamamen farklı. Sorunun ne olduğunu bulana kadar maçları kaybetmeye devam edeceğiz.”

“Konuşmak kolay tabii. Bir noktadan sonra bu sözlerin harekete geçmesi lazım. Daha önce dediğim gibi, bu hafta iyi bir takım olamadık. Bu kadar basit. Çok iyi bir takım olma potansiyelimiz var, ama şimdilik, hiç iyi bir takım değiliz.”

“Detaylara vermemiz gereken önemi vermiyoruz. Sahaya çıkıp savaşmamız gereken zaman savaşmıyoruz. Böyle giderse her maç son topta belli olacak yoksa bu durumdan çıkmak için 10 sayılık bir avantajımız olması lazım.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir