NBA Günlükleri

Mvp, Mvp Gibi

Henüz Warriors daha sezonun 4. maçını oynamış olabilir fakat Curry geçen seneki basketbolunun  da üzerine koyarak oynamaya devam ediyor. Geçen sene Curry rakipler için birer tehditti ama bu sene artık takım içinde, başlı başına bir tehdit oldu ve rakipler artık savunmasını onun oyununu oynatmamaya yönelik şekillendiriyor fakat rakiplerde şuan bunu başarabilmiş değil üstüne üstlük top hakimiyeti, pasları ve şutları çok kolaymış gibi gösteriyor. NBA’deki fizik dezavantajını bu özellikleriyle çok iyi kapatıyor ve hatta bu aralar lig için biraz da fazla iyi oynuyor. İşte Curry’nin ilk 4 maçtaki istatistikleri;

 

  1. vs Pelicans ( 40 Pts – 7 Ast – 6 Reb – 3Pt %41 ) (İlk Çeyrekte 24 Sayı)
  2. vs Rockets ( 25 Pts – 6 Ast – 7 Reb – 3Pt %44.4)
  3. vs Pelicans ( 53 Pts – 9 Ast – 4 Reb – 3Pt %57.1) (Üçüncü Çeyrekte 28 Sayı)
  4. vs Grizzlies ( 30 Pts – 3 Ast – 3 Reb – 3Pt %50)
  5. Toplamda ise ( 37 Pts – 6.3 Ast – 5 Reb – FG %59.5 – 3Pt %48.8)

 

Böyle bir istatistiğe sahip ve buna ek olarak Curry’nin 4 maçta toplam 148 sayısı bulunuyor. 1991-1992 yılında Michael Jordan’ın 4 maçta attığı 156 sayısından sonraki en yakın rakam oldu tabi böyle bir performans ne kadar devam eder bilemeyiz ama Mvp ödülü şuan verilse kuşkusuz ödül bir kez daha Curry’e giderdi özellikle henüz geçen yıl ki formunu yakalayamayan Harden’ıda işin içine katarsak.

 

Warriors’ın Offseason’daki en iyi hamlesi kesinlikle kadroyu korumaları oldu ve zaten Free Agent’tan da öyle önemli bir takviyeleri olmadı. Batı’yı düşünecek olursak geçen yıla göre Clippers, Spurs ve Thunder bu seneye şampiyonluk adayları olarak girdiler. Clippers ve Spurs harika bir Offseason geçirdi. Thunder ise ilk önce koç Scott Brooks’tan kurtulup yıldızlarının da geri dönmesiyle yeniden dişli bir ekip oldular. Başta bu takımlar olmak üzere Warriors’ı zorlayacaklardır fakat Curry böyle oynamaya devam ederse Warriors bu eşleşmelerde ne kadar zorlanır zamanı gelince göreceğiz.

 

Yazar: Doğukan DİNER

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir