NBA Günlükleri

NBA Tarihi Hakkında Bilmediğiniz 5 Gerçek

1- Micheal Jordan 1 Numaralı Seçim Değildi.

1984’te, MJ 1 numaralı seçim değildi. İlk turda Houston Rockets ve Portland Trail Blazers tarafından pas geçilince 3.sıradan Chicago Micheal Jordan’ı seçti. Yani MJ 1. Tur, 3. sıradan seçilmiştir. Aynı sene, Charles Barkley de Philedelphia tarafından 5.sırada seçilmiştir.

mj

2- Muggsy Bogues sadece 160 cm idi.

Muggsy Bogues sadece 1.60 metre boyuyla, NBA tarihinin en kısa oyuncusudur. Fakat, 1987 draftında Washington Bullets tarafından 1.turdan seçilmiştir. Aynı zamanda, 1987-1988 sezonunda NBA tarihinin en uzun boylu oyuncusu Manute Bol (2.31 m) ile de oynama fırsatı bulmuştur.

muggsy

3- Charles Barkley, lisede basketbol takımında oynamadı.

Charles Barkley, lisenin ilk yılında veya sonraki yıllarında basketbol takımında değildi. Boyu 175 cm iken üniversitenin yedek takımındaydı. Fakat 1.90 olana kadar kadroda yoktu. 190’a ulaştığı yazdan sonra çaylak yıllarının sonuna geldi ve üniversite takımında yer almaya hak kazandı.

charles

4- NBA’de Orijinal Kalan Sadece 2 Takım Vardır:

NBA tarihi boyunca değişmeden veya kapatılmadan günümüze kadar gelen sadece 2 takım vardır: New York Knicks ve Boston Celtics. Bu 2 takım da herhangi bir değişikliğe uğramadan günümüze kadar gelen tek takımlardır.

nyk

5- 1954’e Kadar NBA’de Şut Saati Yoktu.

NBA 1954’e kadar şut saatine sahip değildi. Bu noktaya kadar oyundaki en düşük skor toplamda 37 sayıydı. 1955’te şut saatinin eklenmesiyle beraber bu rakam, Boston Celtics’in Milwaukee Heat’i 62-57 yendiği maçla beraber toplamda 119 sayıya ulaştı.

shoot

Haber: Taylan KILIÇ

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir