NBA Günlükleri

Rockets’da koçluğa 8 aday

Alınan istikrarsız sonuçlardan ötürü Kevin McHale’ın görevine son veren Rockets yönetimi, koç arayışına girdi. 8 koç adayının bulunduğu liste şu şekilde;

1- J.B.Bickerstaff

Houston kariyerine Kevin McHale’ın yardımcısı olarak 2011 yılında başlayan Bickerstaff şu an takımın geçiçi baş antrenörlüğünü üstleniyor.

2- Tom Thibodeau

2010 yılında Bulls’un baş antrenörlüğe geçirdiği tecrübeli isim ilk yılında muazzam bir başarı koymuş,takımına 62 galibiyet aldırarak tüm ligi birinci sırada bitrmesini sağlamıştı.Aynı yıl Bulls, normal sezonda yılın takımı ünvanına layık görülmüştü.Thibodeau’nun bir diğer başarısı ise 2012 yılında Magic’in sahası Amway Center’da gerçekleşen All-Star maçında Doğu Konfereans’ı baş antrenörlüğüne atanması oldu.Thibodeau’nun geçtiğimiz Mayıs ayında görevine son verildi.İnce bir bilgi daha ekleyelim. Thibodeau,en az 200 maça çıkan başantrenörler arasında NBA tarihinin en yüksek 7. galibiyet yüzdesine sahip.

3- Scott Brooks

Antreönörlük kariyerine Nuggets’da yardımcı olarak başlayan Brooks burada 3 yıl kalmış ardından,1’er yıl Kings ve Thunder takımlarında çalıştı. 2008 yılında Thunder’ın baş antrenörlüğüne getirilen Brooks’un geçtiğimiz Nisan ayında görevine son verildi.Brooks 2010 yılında yılın antrenörü seçilmiş,2012 yılında ise All-Star’da Batı Konferansı baş antrenörlüğüne layık görülmüştür.

4- Mark Jackson

NBA’in çeşitli takımlarında görev yapan Jackson da bir diğer aday. Şu an ESPN’de yayıncılık görevi üstlenen Jackson’ın antrenörlük olarak kariyeri bildiğimiz üzere 2011-2014 yılları arasında Warriors’da geçti.

5- Lawrence Frank

Profesyonel antrenörlük kariyerine 2000 yılında Nets’de başlayan Frank 4 yıl sonra baş antrenörlüğe geçirilmiş ve 6 yıl burada görev yapmıştır. Ardından 2010-2011 yılını Celtics’de yardımcı antrönör olarak geçiren deneyimli koç, 2011-2013 yılları arasında Pistons’da baş antrenörlük yapmış bir yıl sonra yeniden Nets’e dönmüş burada yardımcı antrenörlüğe getirilmiştir.Şu an ise Clippers’da Doc Rivers’ın yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

6- Mario Elie

Profosonel antrenörlük kariyerine 2003-2004 yılları arasında Spurs’da yardımcı antrenörlük ile başlayan Elie, 2004-2006 yılları arasında Warriors’un yardımıc antrenörlüğüne atanmış buradan bir yıl sonra Mavericks’in 2 yıl yardımcı antrenörlüğünü yapmıştır.Ayrıca 2’şer yıl arayla Kings ve Nets’de yardımcı antrenörlük görevi verilen Elie, şu an Magic’de yardımcı antrenörlük yapmaktadır. Şu ana kadar antrenörlük kariyeri yardımcılıkla geçen Elie umarız bu sefer bayrağı devrealır diyelim.

7- Sam Cassel

NBA’e post up’larıyla damga vurmuş, 3 şampiyonluk gören guard’ımızda şimdi sıra, Sam Cassel. NBA’e ilk girdiği yıllarda Rockets formasıyla 2 şampiyonluk yaşayan Cassel, Rockets efsaneleri arasına görmeyi başarmış olsa ki şu an listelediğimiz 8 koç arasında.Profesyonel antrenörlük kariyeri 2009-2010 yılları arasında Wizards’da yardımcı antrenörlük ünvanı ile başlamıştır.

8- Jeff Van Gundy

Geldik 8 ve en son adayımıza,Jeff Gundy… Profesyonel antrenörlük kariyerine 89 yılında Knicks’de başlayan Gundy,96 yılında baş antrenörlüğe getirilmiş 5 yıl burada görev yapmıştır ardından 2003 yılında Rockets tarafından baş antrenörlüğe getiren Gundy 4 sezon görev yapmıştır. Gundy 2000 yılında Oakland’da düzenlenen All-Star’da koçluk görevine layık görülmüştür.

Akif Bülbül

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir