NBA Günlükleri

Daçka ve Malaga, Sahaya En Özel Sporcularla Çıkacak

Darüşşafaka Doğuş, 4 Aralık 2015 Cuma akşamı Volkswagen Arena’da oynayacağı Unicaja Malaga maçı öncesinde Özel Olimpiyatlar Türkiye Takımı’nın sporcu ve antrenörleriyle birlikte sahaya çıkacak. Turkish Airlines Euroleague takımlarının yürüttüğü toplumsal projelere ve Uluslararası Özel Olimpiyatlar’a dikkat çekmek amacıyla düzenlenen One Team Haftası vesilesiyle, bu hafta oynanan tüm Euroleague maçlarında olduğu gibi Daçka – Malaga maçı öncesinde de özel bir tören gerçekleştirilecek.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Takımı’ndan sporcular, antrenörleriyle sahaya çıkarak üzerinde “oyunbirlikte” ve “hayatbirlikte” sloganlarının yazdığı bir pankart açacak. Daçka ve Malaga oyuncuları özel sporcularla birlikte fotoğraf çektirdikten sonra Darüşşafaka Doğuş Takım Kaptanı ve One Team Elçisi Ender Arslan, tüm takımın imzaladığı formayı özel sporculara hediye edecek. Özel sporcular törenin ardından Darüşşafaka Doğuş – Unicaja Malaga maçını kendileri için saha içinde ayrılan özel bölümden izleyecek.

1449140926_DDI_OneTeam_EnderArslan02

1449140917_DDI_OneTeam_EnderArslan01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm formalar “One Team”

One Team Haftası, Turkish Airlines Euroleague takımlarının, Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team kapsamında gerçekleştirdiği projelere dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor. Bu hafta boyunca oynanan Euroleague maçlarına tüm oyuncular sahaya, arkasında isimleri yerine “One Team” yazan formalarla çıkarak aynı amaç hareket ettiklerini ortaya koyuyor. Bu yılki One Team Haftası’nı “Özel Olimpiyatlar Avrupa Basketbolu Haftası”nda gerçekleştiren Euroleague böylece, zihinsel engelli sporcuların katıldığı Uluslararası Özel Olimpiyatlar’a verdiği desteği güçlendirmeyi amaçlıyor.

One Team Hakkında

Euroleague Basketball’un kurumsal sosyal sorumluluk programı One Team, basketbolu toplumlar üzerinde olumlu sosyal etkiler yaratmak amacıyla kullanıyor. Programı çatısı altında halihazırda 24 Euroleague ve 10 Eurocup takımı, dezavantajlı ya da risk altındaki gruplara destek amaçlı çeşitli projeler yürütüyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir