NBA Günlükleri

F1 pilotu Hamilton’dan Kobe Bryant’a övgü

Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton, Londra’ya bağlı Toronto Raptors’ın, Kobe Bryant’lı Los Angeles Lakers’ı 102-93 yendiği maçı izledi. Hamilton NBA efsanesi Bryant’a hayranlığını dile getirdi.

Yakın zamanda şampiyonluk tacını alan Lewis Hamilton, Toronto Raptors-Los Angeles Lakers maçını saha kenarından izledi.

1449655083_Lewis_Hamilton_3__2_

17. kez NBA All-Star olan Bryant, 20.163 kişilik rekor bir kalabalığın önünde 21 sayı yaptı. F1 şampiyonu Hamilton, Kanada’da son profesyonel maçı olduğu düşünülen Bryant hakkında“Kariyerinde başardığı şeyler kesinlikle olağanüstü. Ben Londralıyım fakat NBA’in de büyük bir hayranıyım, bu yüzden çok uzun süredir izliyorum. Başarılı kariyerini ve son yılını izlemek gerçekten bir ayrıcalık” yorumunu yaptı.

5 kez NBA şampiyonu olan Bryant, sahayı terk ederken ayakta alkışlandı. Sonrasında yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Vay canına! Vay canına! Bu gerçekten harika hissettirdi. Bankta oturuyordum ve ‘Kobe’yi istiyoruz!’ diye tezahürat etmeye başladılar! Şöyle hissettim; bana 5 dakika verin.”

Raptors’ın şutörü DeMar DeRozan da Lakers süperstarı ayrılırken ona duyduğu hayranlığı şöyle dile getirdi: “Onun maçtan yürüyüp çıkmasını izlemek birçok duygu yaşattı, özellikle benim için idol haline gelmiş, izleyerek büyüdüğüm birini. Onunla karşı karşıya mücadele etme fırsatına sahip olduğum için onur duydum.”

TORONTO, ON - DECEMBER 07:  Formula One  Driver Lewis Hamilton (C) watches an NBA game between the Los Angeles Lakers and the Toronto Raptors at the Air Canada Centre on December 07, 2015 in Toronto, Ontario, Canada.  NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Vaughn Ridley/Getty Images)

TORONTO, ON – DECEMBER 07: Formula One Driver Lewis Hamilton (C) watches an NBA game between the Los Angeles Lakers and the Toronto Raptors at the Air Canada Centre on December 07, 2015 in Toronto, Ontario, Canada. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Vaughn Ridley/Getty Images)

Hamilton, Kanada Grand Prix’inin Formula 1 için olan önemi üzerine de yorum yaptı: “Bu Formula 1 için büyük bir pazar. Her ülkede yalnızca bir yarış yapılması ne yazık. Montreal çok heyecan dolu ve takvimdeki en iyi yarışlardan biriydi ve birkaç yıldır en iyi yarışlar burada oluyor. Bu yüzden umuyorum ki bu bozulmadan devam eder. Bu Formula 1 için çok önemli çünkü bir sürü iyi Kanadalı hayran var.”

2015-16 NBA sezonu BT Sport’ta canlı olarak veya NBA LEAGUE PASS ile izlenebiliyor.

NBA hakkında

NBA, üç profesyonel spor ligi NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi’ni kapsayan küresel bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 13 pazarda, 215 ülke ve bölgede 47 dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000’i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edimiştir. 2014-15 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kardolarında yer alan 37 ülkeden 101 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. 2013-14 sezonunda yarısından fazlası Kuzey Amerika dışından olmak üzere 26.9 milyar görüntüleme sayısına ulaşarak rekor kıran NBA.com ve A.B.D.’de 60 milyon evde izlenen NBA TV, NBA Digital’in değerleri arasında yer almaktadır. NBA, 820 milyonu aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen 1. spor ligi konumunda. NBA Cares sayesinde ligden, ligde yer alan takımlardan ve oyunculardan 242 milyon doları aşkın miktarda bağış toplanmış, 3 milyon saati aşkın süreyle doğrudan kamu hizmeti verilmiş, çocukların ve ailelerinin yaşayabileceği, eğitim alabileceği ve oynayabileceği 915’i aşkın yer inşa edilmiştir.

 

Mutlu NAZLI on FacebookMutlu NAZLI on InstagramMutlu NAZLI on Twitter
Mutlu NAZLI
Genel Yayın Yönetmeni at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir