NBA Günlükleri

Kyrie Hazır ama Cavs Bekliyor mu

Sezon başladığından beri hiç forma giyemeyen all star oyun kurucu Kyrie İrving, NBA finallerinden kalma sakatlığından dolayı iyileşme sürecinde. Kyrie’nin artık oynamaya hazır olduğu ve çok büyük gelişme katettiği söyleniyor ve sezon açılışını çok yakın zamanda yapabilir.

David Blatt Kyrie’nin fiziksel ve mental olarak hazır olduğunu bilse bile bu hafta onu oynatmayı düşünmediğini dile getirdi. ” Bir kaç gün daha antrenmanlara çıkmasını istiyoruz ” diyen koç, bu hafta için garanti vermiyor.

Dış kaynaklara göre ise Cleveland yıldız oyuncu için bilinenden çok daha temkinli davranıyor. Kyrie nin Şubat ayına kadar oynamamasını da savunan bazı kaynaklar var. Şu anda Cavaliers Doğu Konferansın’dan lider olması ve İrving olmadan da iyi oynayıp beklenenden çok daha iyi idare etmesinden dolayı dönüşün acele olması istenmiyor.

Final değil direk şampiyonluğu isteyip düşünen Cavs tarafı %100 hazır olmadan Kyrie’nin oynayıp risk olmamasını istiyor çünkü playoffları Kyrie sağlıklı geçirsin isteniyor.

Yine de Kyrie’nin Şubat ayından önce oynaması bekleniyor. Belki çok yakın bir zamanda yıldız oyuncu tekrar parkelere döner.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir