NBA Günlükleri

NBA All-Star 2016 için oy kullanma klavuzu

Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ve Verizon, NBA All-Star 2016 oylamasına başladı. Tamamen dijital olan program, NBA’in 65 yıllık tarihinde ilk kez ABD dışında, Toronto’da gerçekleştirilecek All-Star müsabakası olan NBA All-Star 2016 için dünyanın her yerinden taraftarlara en sevdikleri oyunculara oy verme fırsatını sunuyor.

Bu yıl oylama programındaki yeniliklerden birisi, NBA taraftarlarının masaüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazları üzerinden Google arama özelliğini kullanarak oylarını günlük olarak ve doğrudan verebilmeleri olacak. Aynı zamanda NBA.com, NBA App (Android ve iOS cihazlarda), SMS mesaj ve Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarından, ayrıca Çin’de Sina Weibo ile Tencent Microblogs üzerinden oy kullanılabilecek.

Oylamada tüm güncel NBA oyuncuları seçilebilecek.Taraftarlar NBA.com ya da NBA uygulaması üzerinden ilk 5’i seçerken her konferanstan en fazla 2 gard ve 3 frontcourt pozisyonunda görev yapan oyuncu tercih edebilecek.

Nasıl oy verilir:

  • NBA.com/vote adresinden NBA.com oylama sayfası üzerinden: Masaüstü bilgisayarınız ya da mobil tarayıcınızdan NBA.com/vote üzerinden her gün bir oy pusulası doldurabilirsiniz.
  • NBA uygulaması: Android ve iOS işletim sistemlerinde indirilebilen uygulama üzerinden oy pusulasına ulaşabilir ve oylama gerçekleştirebilirsiniz. Taraftarlar her gün bir tam oy pusulası doldurabilirler.
  • Twitter: #NBAVOTE hashtag’i ile birlikte oyuncunun adını ve soyadını tweet veya retweet edip cevaplayabilirsiniz. Her tweet’te yalnızca bir oyuncunun adı yer alabilir. All-Star oylama döneminde taraftarlar, her gün 10 farklı oyuncuya oy verebilirler.
  • Facebook: Kendi kişisel Facebook sayfanızda yazacağınız bir iletiye ya da başka birinin Facebook iletisine hashtag olarak #NBAVOTE kullanarak, oyuncunun adını ve soyadını ilave edebilirsiniz. Taraftarlar her gün 10 farklı oyuncu için oy verebilirler ve her oyda tek bir oyuncunun adı yer alabilir.
  • Instagram: #NBAVOTE hashtag’i ile orijinal bir fotoğraf paylaşıp fotoğrafın altına oyuncunun adı ve soyadını ekleyebilirsiniz.Taraftarlar her gün 10 farklı oyuncu için oy verebilirler ve her oyda yalnızca tek bir oyuncunun adı yer alabilir.
  • SMS: Herhangi bir kablosuz cihaz üzerinden oyuncunun soyadını 6-9-6-2-2’ye (“MYNBA”) mesaj olarak gönderebilirsiniz.SMS ile taraftarlar her gün, bir numara üzerinden 10 farklı oyuncu için oy verebilirler. 10 ayrı SMS mesajı gönderilebilirsiniz ve bunların her birinde farklı bir oyuncunun soyadı yer almalıdır. Mesaj ve veri ücretleri uygulanabilir.
  • Google Search: “NBA Vote All-Star” ya da “NBA Vote Takım Adı” (örn: NBA Vote Celtics) olarak arama yapın ve oyuncuları seçmek için ilgili takım kartlarını kullanın.Oyuncu başına her gün bir oy verilebilir. Toplamda ise günde 10 oy kullanılabilir.

Oylama, 18 Ocak 2016 tarihinde yerel saatle 23:59:59’da sona erecek. İlk beşler, 21 Ocak’ta yerel saatle 19:00’da TNT kanalında Ernie Johnson, Charles Barkley, Shaquille O’Neal, ve Kenny Smith’in yer alacağı ve Autotrader.com sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan bir saatlik özel TNT NBA Tip-Off yayınında açıklanacak.Özel yayın, TNT’nin ardı ardına vereceği L.A. Clippers-Cleveland Cavaliers (20:00) ve San Antonio Spurs-Phoenix Suns (22:30) müsabakaları öncesinde gerçekleştirilecek.

Oylamayla ilgili diğer güncellemeler aşağıdaki tarihlerde paylaşılacak:

  • 25 Aralık Cuma
  • 7 Ocak Perşembe
  • 14 Ocak Perşembe

NBA All-Star 2016 Hakkında

Toronto’da gerçekleştirilecek olan NBA All-Star 2016, basketbolun tüm dünyada kutlanması için ulusal lig tarihindeki en yetenekli ve tutkulu oyunculardan bazılarını bir araya getirecek.14 Şubat Pazar günü Air Canada Centre’da gerçekleşecek 65. NBA All-Star karşılaşması, 40’tan fazla dilde 200’den fazla ülkedeki taraftarlara ulaşacak.All-Star’ın ABD’deki televizyon yayınını geçtiğimiz 14 yıldır olduğu gibi bu yıl da TNT yapacak ve Turner Sports’un 31. All-Star yayın yılını vurgulayacak.Air Canada Centre, 12 Şubat Cuma günü BBVA Compass Yükselen Yıldızlar Karşılaşmasına ve 13 Şubat Cumartesi günü State Farm All-Star Cumartesi Akşamı organizasyonuna ev sahipliği yapacak. NBA All-Star 2016 kapsamındaki diğer etkinlikler ise Kumho Tire ve NBA Gelişim Ligi Hayal Fabrikası tarafından gerçekleştirilecek NBA All-Star Ünlüler Karşılaşması ve NBA Gelişim Ligi All-Star karşılaşması olacak.

Mutlu NAZLI on FacebookMutlu NAZLI on InstagramMutlu NAZLI on Twitter
Mutlu NAZLI
Genel Yayın Yönetmeni at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir