NBA Günlükleri

NBA Günlükleri iddiaa 28.12.2015

San Antonio Spurs-Minnesota TimberwolvesSpurs bu ligin takım olarak en iyi performas gösteren takımı diyebiliriz rahatlıkla. Oynadıkları her maça mutlak favori gözüyle çıkıyorlar hele ki iç sahada oynadıkları bütün maçları kazanmayı başardılar (17 maç ).
İç sahada oynadıkları maçlarda özellikle rakiplerine uyguladıkları muazzam savunmayla çok skor yemiyorlar ve 17 maçta sadece iki defa 100+ skor yediler ( Boston ve Clippers maçları). Hücum anlamında hiç bir zaman aksamıyorlar ve bugün de rakipleri onları pek durdurabilecek kapasitede değil.
Aslında Minnesota’ya bakacak olursak skor üretmekte kıtlık çekmeyip iyi hücum ediyorlar ama Spurs’e karşı oynanan maçlar her zaman farklıdır.
Bugün de Spurs’un baştan sona önde götürmesine yakın olan bir maç izleriz Wolves pek karşılık veremez. Açılan handikaplar da bunu gösteriyor zaten.
Deplasman ekibinin lehine 15.5’lik bir handikap var.
Ben maç sonundan ziyade 195.5’ten ALT seçeneğine daha yakınım açıkçası.

Charlotte Hornets-LA Lakers

Bu sene iç sahada en etkili olan takımlardan bir diğeri de Charlotte. İç sahada oynadıkları maçlarda sadece 5 kere mağlup oldular ve bu maçlardan 2 tanesini Cleveland-Golden ikilisi ile oynadılar. Maçlara iyi giriş yapıp iyi şutörleriyle beraber rakibe baskı kurabiliyorlar. Özellikle Batum çok verimli bir sezon geçiriyor diyebiliriz.
Deplasman ekibi Lakers ise hiç de adına yakışan bir sezon geçiremiyor. Neredeyse farkla kaybetmediği maç yok diyebiliriz ve gerçekten çok acemice ve kötü bir basketbolları var.
Charlotte’nin bu tür maçları kaybetmeye tahammülü yok Çünkü Lakers kimle oynarsa oynasın çantada keklik gözüyle bakılıyor her takım tarafından. Öyle ki Sixers’a bile mağlup oldular..
Bugün Lakers lehine 12.5’lik bir handikap var ben Charlotte bu baremi de aşar diyorum fakat öncelikli tercihim ilk yarıdan ev sahibi olacaktır.
Charlotte IY 1 (-6.5)

Chıcago Bulls-Toronto Raptors

Gecenin başa baş ve zevkli geçmesini öngördüğüm maçlarından biri bu maç. Bulls dört kere uzatmaya giden Pistons maçından bu yana çıktığı 4 maçın 3’ünden mağlup ayrıldı. Son olarak da Dallas’a karşı mağlup oldular.
Bugün rakipleri Toronto olacak ki bu karşılaşma da onlar açısından kolay geçmeyecektir. Toronto önemli eksikliklere rağmen bu sene çıktıkları 31 maçın 19’unu kazanmayı başardı ve kuvvetli bir ekip halindeler.
Açılan handikaplar deplasman ekibinden yana (2.5) fakat çok düşük. Yani maçın başa baş geçmeye aday olduğu aşikar.
Ben maç sonuna hiç bulaşmadan ilk yarıları özellikle deplasmanda iyi çıkartamayan Toronto’nun Bulls deplasmanında geride olabileceği düşüncesindeyim. İlk yarı Chicago en az 2 sayıyla önde kapatır bana göre
IY 1 (-1.5)

Indıana Pacers-Atlanta Hawks

Geçen sezon muazzam bir performans sergileyen Atlanta’nın o günlerinden eser yok bana göre. Çok büyük fark var basketbollarında ve güven verecek derecede değiller. Fakat ona rağmen tabloya baktığımız da Doğu’da 30 maçın 20’sini kazanarak ikinci sıradalar. Şahsen ben buna aldanmıyorum çünkü Atlanta’nın bu oyunuyla hedeflerini pek yüksek tutması hayalcilik olacaktır. Indıana deplasmanına çıkacaklar ve Paul gibi bir süperstarı durdurabileceklerini pek sanmıyorum. Indıana’nın sezon başında belki de kadrosunun özellikle uzun rotasyonunda olan eksikliklerinden dolayı bu denli başarılı olabileceğini tahmin etmek zor olurdu.
İç sahada çok acımasızlar, çok iyi şutörleri ve kaliteli hücumcuları var. Atlanta savunması iyi bu skor gücünü durdurabilecek derecede değil bana göre. Açık bir oyun oynar her iki takım da bu maç için 2 adet yaklaşımım olacak.
1-) Indıana kazanır (-2.5)
2-) 206.5 ÜST

Dallas Mavericks-Milwaukee Bucks

Dallas bu sezon çok fazla göze çarpmadan 30 maçın 17’sini kazandı ve Batı’da 5. sırada yer alıyorlar. En son iç sahada Chicago’yu devirdiler.
İç sahada arka arkaya 3 maçtır kazanıyorlar ve bugün de kazanmaya yakın olan taraflar açıkçası.
Milwaukee’nin çok genç ve çok atletik bir kadrosu var fakat zaman isteyen bir kadro. Özellikle Giannis’in ileri zamanlarda büyük etki yaratacağı bekleniyor. Fakat bu sezon adına konuşursam Bucks çok iç acıcı değil öyle ki 31 maçın sadece 12’sini kazanmış durumdalar ama bir galibiyetleri var ki belki de 30 galibiyet değerinde tabii ki Golden’ı serisini sonlandırdıkları maç.
O maçı da bir kenara koyarsak skor anlamında pek etkili değiller deplasman maçları başta olmak üzere.
Dallas ise savunması çok kötü olan bir takım değil. Bana göre maç sonucundan yine kaçınarak 198.5 Bareminden ALT oynamak mantıklı

Yazar: Yusuf Koyuncuoğullarından

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir