NBA Günlükleri

NBA’de Gecenin Maçı:Golden State Warriors-Boston Celtics

NBA’de bu gecenin maçı Golden State Warriors ile Boston Celtics arasında Türkiye saati ile 02.30’da TD Garden’da oynanacak.

Golden State Warriors 7 maçlık deplasman serisinin 6.maçında Boston Celtics’e konuk oluyor.23-0’lık skor ile yoluna devam eden ve geçen sezon ile birlikte 27 maçtır kaybetmeyen Golden State Warriors, kaybetmemeye niyetli gözüküyor.Son maçta GSW’yi zorlamasını beklediğimiz İndiana karşısında muhteşem bir şut performansı ile 10 üçlük bulan Klay Thompson’ın 39 sayısı takımını galibiyete taşıdı.Deplasman serisinin son 2 maçına girerken yorulmasını beklediğimiz takım,bakalım Boston Celtics’in baskılı savunmasına karşıda çözümler üretip durdurulamayacak olduklarını gösterecekler mi?

Boston Celtics ile koç Brad Stevens ile kısıtlı kadrosuna rağmen iyi işler başarıyor.Muhteşem bir savunma yapan Boston Celtics’in en önemli silahlarından biri top çalmaları.Takım halinde 11.1 ile ligin maç başına en çok top çalan takımı olan Boston Celtics’de,bu alanda takımına en çok katkıda bulunan isim ligin 5.sırasında bulunan Jae Crowder,maç başına 2.14 top çalmayla oynuyor.

Bakalım herkesin ne zaman biteceğini merakla beklediği seriyi Brad Stevens ve oyuncuları bitirebilecek mi? Yoksa Golden State Warriors yoluna namağlup devam mı edecek?

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir