NBA Günlükleri

Orlando Magic Hidayet Türkoğlu’nu unutmadı

Şu sıralar Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su olarak görev yapan NBA’in efsane Türk oyucularından Hidayet Türkoğlu’na eski takımından övgü yağdı.

Hidayet Türkoğlu’nun NBA’e veda etmeden önceki son takımı Orlando Magic CEO’su Alex Martins, emekli oyuncuya takıma katkılarından dolayı teşekkür etti. Orlando Magic’in 18 Aralık’ta ev sahipliği yapacağı Portland Trail Blazers maçı öncesi Hido’yu unutmayan Alex Martins “Her zaman Magic tarihinin özel bir parçası olarak kalacak ve özellikle 2009’da Doğu Konferansı Şampiyonası’ndaki rolü asla unutulmayacak. Hido’ya Orlando Magic’e katkıları için teşekkür ediyoruz ve onun adına her şeyin iyi olmasını diliyoruz” dedi.

Türkoğlu Orlando yerel basınında oldukça popüler. Magic’in 26 yıllık tarihinin her sezonunu kapak yapan Orlando Sentinel’den Brian Schmitz de Hido’yu şu sözlerle anlattı; “Bir oyuncu olarak bence yabancıların da yetenekli olabileceği konusunda Orlando’nun gözlerini açtı. Onların ilk samimi yabancı oyuncusuydu ve onu gördüğünüzde ‘Vayy!’ derdiniz. Büyüktü, üçlük atabilen, isabetli şutları olan iyi bir adamdı. Onu her zaman anlayamazdık ama her oyuncu kadar sakin ve hoşgörülüydü.”

Sentinel’in diğer Magic muhabiri Joshua Robbins ise “Hido burada kült bir figürdü. En büyük katkısı 2009 NBA Playoff’larında oldu. O olmasaydı Magic asla finali göremezdi. Bu kritik haftalar için çok önemli bir isimdi. Ne zaman geri dönmek isterse çok sıcak bir şekilde karşılanacağından emin olabilir” sözleriyle Hidayet Türkoğlu’na olan hayranlığını dile getirdi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir