NBA Günlükleri

Şimdi neredeler?

1992 Barcelona Olimpiyatlarında basketbol dünyasının gördüğü en iyi takımlardan biri olan ABD günümüz de hâlâ konuşuluyor, her olimpiyatta ABD’nin kadrosu ile karşılaştırılıyor. Peki Bu tartışmalar devam ederken o günün yıldızları şu an nerede, hangi işle meşgul?

Michael Jordan 

Aslında Majesteleri’yi pek de açıklamaya gerek yok. Bildiğimiz gibi Michael Jordan şu an sahibi olduğu Charlotte Hornets’in başarısı için çalışıyor.

Clyde Drexler 

Rüya Takım, Portland ve Houston’ın vazgeçilmez oyunculardan biri olan Drexler’i emekliliğinden sonra genellikle TV yarışmalarında gördük. Celebrity Apprentice, Dancing With The Stars, Sentinel etc gibi programlarda yarışan Drexler daha sonra iş hayatına atıldı ve Texas’da kurduğu emlak firması Drexler Holdings LLC’nin başına geçti. Ayrıca yemek merakı da olan The Glide, kendi ismi ile açtığı Drexler’s World Famous BBQ & Grill’in sahibi.

Charles Barkley 

Basketbol kariyerinden sonra TV kariyeri başlayan Barkley NBA TV’de analizler yaparken aynı zamanda TNT’de yayınlanan ve en çok izlenen spor programları içinde bulunan Inside The NBA programında, ekibin diğer bir şovmeni Shaquille O’Neal ile birlikte hem güldürüyor hem de keyifli bir basketbol sohbeti sunuyor.

Larry Bird

1992 Olimpiyatlarından kısa bir süre sonra emekliliğini duyuran Bird, 1997 sezonunda Pacers ile açtığı koçluk sayfasını üç sezon sonra sonlandırdı. Larry Bird şu sıralar ise doğup büyüdüğü şehrin takımı olan Indiana Pacers’ın başkanı konumunda bulunuyor.

Chris Mullin 

Emekliliğinden sonra yıldızlaştığı Warriors’ta akıl hocalığı ve Basketbol Operasyonlardan Sorumlu Başkan görevlerini yaptı. İlerleyen yıllarda kamera önüne geçen ve ESPN’de analizler yapan Mullin, şu an St. John’s Üniversitesi’nin basketbol takımı Red Storm’un baş antrenörü olarak görev yapıyor.

Patrick Ewing

Rüya Takım’dan arkadaşı Michael Jordan’ın sahibi olduğu Hornets’in yardımcı koçlarından biri olan Ewing, şu sıralar baş antrenör Steve Clifford ile Hornets’in başarısı için çalışıyor

Christian Laettner 

Emekliliğinden sonra iş hayatına atılan diğer bir oyuncu olan Laettner, gün geçtikçe gelişen ve ismini duyurmaya başlayan MLS’in başkent ekiplerinden D.C. United’ın hissedarlarından birisi. Bir zamanlar Memphis Grizzlies takımını satın almaya çalışan fakat bazı sorunlar nedeniyle alamayan Laettner, şu sıralar balıkçılık ile ilgileniyor. Florida’da yaşayan ve iyi bir göl turnası avcısı olan Laettner ayrıca balıkçılık ile ilgili bir kuruluş olan Muskie Life’ın kurucusu.

Scottie Pippen 

2004’te basketbol kariyerini noktaladıktan sonra 2010 sezonunda Bulls temsilcisi olarak NBA’e geri dönüş yapan Pippen şu an Chicago Bulls’un baş danışmanı olarak görev yapıyor.

John Stockton 

Basketbolu bıraktıktan sonra alt yapı ve gençler ile ilgilenen Stockton aynı zaman da Utah Jazz takımının davetleri üzerine oyuncuların basketbol ve kişisel gelişimine katkı sağlıyor.

Karl Malone 

NBA’de oynadığı son sezonunda triple double yapan en yaşlı oyuncu olan Malone, 40 Yıl-127 Gün, emekliliğinden sonra hayatına basketbol direktörü olarak devam etti. Daha sonra Louisana Tech Üniversitesi’nin kondisyoneri olarak devam eden Malone şu an Louisana’da bulunan ve Teriyaki Grill ve Arby’s adında olan iki restaurantlarının sahibi.

David Robinson 

 

Basketbol kariyerinden sonra iş hayatında girişken olan David Robinson, iş adamı Daniel Bassichis’in yardımı ile Admiral Capital Group şirketini açtı ve gün geçtikçe büyüdü. Eğitim ve hayır işlerine önem veren Robinson ayrıca Carver Academy’nin de kurucusu.

Magic Johnson 

Kariyerini noktaladıktan sonra iş hayatına atılan ve başarısını basketbolda olduğu gibi her gün büyüten Magic Johnson’ın kurduğu Magic Johnson Enterprises şirketinin bugün 700 Milyon Dolarlık net değeri bulunuyor.

BONUS: 92 DREAM TEAM

Barış Cevahir

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir