NBA Günlükleri

Tolga Öngören ve Orhun Ene basınla bir araya geldi

Yarın sahasında Ankara Mamak Belediyesi DSİ’yi konuk edecek olan TOFAŞ’ta Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene Bursalı basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Türkiye Basketbol Ligi’ne 10’da 10’luk başlangıç yapan TOFAŞ bir yandan maçların hazırlıklarına devam ederken diğer yandan da basınla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyor. TOFAŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekte Bursalı basın mensuplarıyla bir araya gelen Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Orhun Ene fikirlerini ve projelerini anlattı.
Sıcak bir ortamda geçen sohbette konuşan Tolga Öngören, TOFAŞ Spor Kulübü’nün TOFAŞ yönetiminden büyük destek gördüğünü ve bu seneyle birlikte şubat ayında faaliyete geçecek yeni antrenman salonuyla Kırmızı Beyazlı kulübün misyonuna daha da artarak devam edeceğini söyledi. Öngören, ”TOFAŞ üst yönetimi bizleri çok destekliyor ve yapmış olduğumuz projelerle de TOFAŞ markasının spordaki değerini her geçen gün yukarı çekmeyi planlıyoruz” dedi.
Basın mensuplarıyla bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirten Orhun Ene, bu tür fikir alışverişlerin ilerleyen günlerde de devam edeceğine değindi. Tecrübeli çalıştırıcı kendisini camialara değil görev yaptığı şehire ait hissettiğini söylerken, ”Daha önce görev yaptığım Bandırma’da da buna değinmiştim. Bugün de Bursa’da görev yapıyorum ve bir Bursalı gibi hareket etmeye çalışıyorum. Taraftarlarında Bursa’nın takımı olan TOFAŞ’a sahip çıkıp destek olmalarını istiyorum” dedi.
Ligin uzun bir maraton olduğunu ve ligin normal sezonunda namağlup olmanın play-off’a girme açısında bir değeri olduğuna vurgu yapan Ene, ”34 maçı kazanmanız sizi lige çıkarmaz. Önemli olan play-off’larda oynayacağınız 6 maç. Bu maçları kazanmadıktan sonra almış olduğunu 34 galibiyetin hiçbir anlamı kalmıyor. Bu yüzden bizim için önemli olan şu an aldığımız  galibiyetlerden ziyade play-off’larda neler yapacağımız” ifadelerini kullandı.
Takımda önemli eksikliklerin bulunduğuna da değinen Orhun Ene, şu an Barış Ermiş ve Tuğberk Gedikli gibi iki kısa oyuncusundan yoksun olduklarını belirtirken, ”Bu iki isim bizim için çok önemli ama onların yokluğunda Kadir Bayram ve Yiğit Arslan sahaya çıkıp bu mücadeleye ne kadar hazır olduklarını gösterdiler. Benim için tecrübeli ve genç oyuncu yoktur. İyi ve kötü oyuncu vardır. Bugün Kaya Peker için kimse 35 yaşında gibi oynuyor diyemez. Kaya adeta 25 yaşında bir oyuncu gibi mücadele edip kulübünü ve buranın hedeflerini sahiplenmiş bir isim. Genç oyuncuların da ondan öğrenmesi gereken çok şey var” diye konuştu.
Orhun Ene kendi için hangi ligde mücadele ettiğinin bir önemi olmadığına değinirken, basketbolun içinde olmayı sevdiğini ve Türkiye Basketbol Ligi’nin geçmiş yıllardaki seviyenin çok üstünde olduğunu belirtti. Genel Menajer Tolga Öngören de son olarak basın mensuplarından yapılan projelerle ilgili olarak tanım konusunda kendilerinden destek istediklerini belirtti. Yemek sonunda basın mensuplarıyla günün anısına toplu fotoğraf çekimi yapıldı.
Öte yandan Kırmızı Beyazlılar akşam saatlerinde yaptığı son taktik antrenmanla 5 Aralık Cumartesi (yarın) günü saat 17.00’de TOFAŞ Spor Salonu’nda oynayacağı Ankara Mamak Belediyesi DSİ maçının hazırlıklarını tamamladı. Müsabakanın biletleri maç günü saat 15.00’ten itibaren salon gişelerinden 10 TL karşılığında satışa sunulacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir