NBA Günlükleri

KOBE’SİZ LAKERS’IN GELECEĞİ

Şüphesiz Kobe, Lakers’ın 2 yıldır yeni yapılanmasını engelliyor. Bundan mutsuz olan Laker fanlarıda vardır bu yıl izleme fırsatına sahip mutlu fanlarda peki Lakers, Kobe ile henüz yeni yapılanmaya gitmese de şuan neler yaptı kimleri takıma kattı.

  1. Julius Randle (Round:1 – Pick:7) 2014
  2. Jordan Clarkson (Round:2 – Pick:46) 2014 – Draft gecesi Wizars’tan takas edildi.
  3. D’Angelo Russell (Round:1 – Pick:2) 2015
  4. Larry Nance Jr. (Round:1 – Pick:27) 2015
  5. Anthony Brown (Round:2 – Pick:34) 2015

Lakers’ın Kobe takımdayken yapılanmaya yönelik seçimleri bu oyunculardı. Bu oyunculardan Larry Nance Jr ile Anthony Brown’u diğer 3 seçimin biraz daha dışına koyabiliriz (Özellikle Anthony Brown’u) Burada Lakers’ın asıl geleceğini sahiplenecek isimler Russell – Clarkson – Randle gözüküyor. Hepimizin bildiği gibi Kobe bu yıl sonunda emekli olacağını açıkladı ve Lakers için asıl yapılanma bu Offseason’da tam olarak başlayacak peki bundan sonrası için Lakers ne gibi hamleler yapabilir.

 

Draft seçimlerine ve pick’lerine girmeden önce biraz Free Agent’tan bahsetmek gerek özellikle bu aralar NBA etrafında çok konuşulan bir dedikodu olan Demar DeRozan hamlesi. DeRozan’ın Raptors’da 2 yıllık sözleşmesi bulunuyor fakat bu Offseason’da opsiyonunu kullanmayıp serbest kalacağı söyleniyor bunun içinse en büyük aday Lakers görünüyor özellikle Kobe’nin gidişiyle açılacak Cap Lakers’ın bu sene Free Agent piyasasındaki en büyük avantajı. Lakers, Kobe’nin yerini DeRozan’la doldurmayı hedefliyor. Şuan için Lakers hakkındaki tek Free Agent hamlesi bu görünüyor tabi sezon sonuna yaklaştıkça bu dedikodular Lakers için iyice artacağıda kesin.

 

Draft seçimlerine ve picklere gelecek olursak burda işler Lakers için biraz daha karışık görünüyor çünkü; bu yıl kendi picklerini kaybetme ihtimalleri var. Draftta ilk 3’e giremedikleri halde bu pick otomatikman Philadelphia’ya geçecek böyle bir ihtimalde şüphesiz Lakers’ın yapılanmasını biraz da olsa geciktirecek. Lakers’ın pick’lerdeki tek sıkıntısıda bu görünmüyor şuan tam olarak herhangi bir pick’e sahip değiller. Bu draftta olduğu gibi 2017 pick’leride ilk 3 korumalı bu da Lakers’ın geleceğini etkileyebilecek bir diğer faktör. 2018’de ise Lakers’ın pick’i 2016’daki picklerinin Sixers’a gidip gitmeyeceğine bağlı eğer 2016’daki pick 4-30 arası Sixers’a giderse 2018 pick’leri 1-5 korumalı olacak ilk 5’in içine giremezse de o pick Orlando’ya geçecek. 2019’da ise Lakers’ın 2017’deki pick’i yine 1-3 dışına çıkarsa ve bu pick Sixers’a geçerse otomatikman Lakers pick’i 2019’da Magic’e geçecek. 2020 – 2023 arasındaki pick’ler ise Lakers’ın kendisine ait tabi bu yıllara kadar Lakers hala yapılanma içinde olur mu onu ilerleyen yıllarda göreceğiz.

 

Doğukan DİNER

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir