NBA Günlükleri

Boston Celtics Evinde Daha Güzel

Bir tarafta doğu konferansının yükselen değeri Boston Celtics diğer tarafta ise sorunlarıyla boğuşan Sacramento Kings. Doğuda 3.lüğü bırakmak istemeyen Celtics evi TD Garden’da. George Karl’ın koltuğunun 3. kez ciddi anlamda sallanması ve takım içi dengeleri korumakta zorluk yaşayan Kings ise Rudy Gay eksikliğinde toparlanma peşinde.

İlk Yarı

Maç Celtics’in hücum önderliğinde başladı. Celtics’in kısaları Bradley, Thomas ve Smart hücumdaki akışkanlığı sağlayan ve maça hiç odaklı başlamayan Kings’i zor duruma soktu. İlk çeyrekte 14 asist ve %58 gibi yüksek bir performansla 46 sayı attı. Sacramento’da Belinelli ilk çeyrek iki üçlük isabetiyle birlikte 10 sayı buldu. Kötü oyununa rağmen farkın daha fazla açılmaması Kings’in toparlanması için tetikleyici bir fırsat oldu. Celtics’te Sully’de iyi başladı ve ilk çeyrekte 9 sayı üretti.

İki takımında ilk çeyrekteki isabet yerleri;

Ekran Alıntısı Celtics Kings 1p

İkinci çeyreğin başlamasıyla beraber fark kapanmaya başladı ve Kings Rondo önderliğinde oyuna dönmeye çalıştı. 46 sayılık franchise rekorundan sonra ikinci çeyrekte aynı performansı beklemek pek doğru olmazdı fakat aynı oyun aynı yüzdeyle olmasada devam ettirmekte ısrarlı bir oyun gösterdiler. İlk yarıda %52.9 gibi yüksek bir 3lük performansıyla momentumu TD Garden’da elinde tuttu. Kings’te ise Cousins 10 Casspi ve Rondo 8 sayıyla oynadı. Celtics’te ise Sully ve Bradley 17 Olynyk 8 sayıyla ilk yarıyı tamamladı.

İki takımında ikinci çeyrekteki isabet yerleri;

Ekran Alıntısı 2p kings celts

Sacramento Kings – Boston Celtics Takım İstatistikleri

Ekran Alıntısı stats

İkinci Yarı

Rudy Gay’in yokluğu Sacramento’nun yüklenme ve size eksikliklerini göz önüne sundu. All-Star Isaiah Thomas dışında takımın penetresi çok büyük tehdit kabul edilmesede spacinge dayalı flex ve p&r odaklı hücumu en iyi şekilde işleyen takımlardan Celtics hücumda sayı üretimi çok düşük bir yüzde olmadığı sürece rakibin gerisinde kalmıyor. Üçüncü çeyrekte Rondo önderliğinde Kings dizginleri eline almaya başladı. W. Cauley-Stein ve K. Koufos gibi uzunlarıyla oyunun içinde daha da yer buldular. Rondonun sahada olmadığı zamanlarda ise Collison’ın hücum seçimleri sayıları getirdi. Çeyreğin sonunu yine kötü getirmeyen Celtics 95-87 önde son çeyreğe giriş yaptı.

İşte üçüncü çeyrekteki isabet bölgeleri;

Ekran Alıntısı 3çeyrek king scelt

Son çeyreğe Tyler Zeller sahanın iki bölümünde de etkili başladı. Bradley ise şut performansı ile Celtics’in farkı korumasına yardımcı oldu. Kings son çeyrekte yüzdeyi yükseltti ve maçın bitimine iki dakika kala farkı 5 e kadar indirdi. Sonrasında Thomas ard arda 7 sayı atarak fişi çekti. Rondo’nun 15 asisti ve Cousins’ın 31 sayısı mağlubiyete engel olamadı. Boston CEltics’te Sully 21 Thomas 22 Bradley 25 ve Zeller 17 sayı ile oynadı.

Takım ve oyuncu istatistikleri;

sadasdasfsafd

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir