NBA Günlükleri

Bu iddia dudak uçuklatır!

NBA ALL STAR haftasonuna yaklaşırken NBA’de ortalığı sallayacak haberler dönmeye devam ediyor. Amerika’da yeni gündem Oklahoma ile sözleşmesi bu yaz bitecek olan Kevin Durant! Her geçen gün basına yeni bir Durant talibi düşse de bu sefer ki talip korkutan cinsten: Golden State Warriors!

Ligi domine eden son şampiyon, bu yaz sözleşmesi sona erecek olan Durant’in peşine düştü. Durant açısından bakıldığından oyun  yapısı, oyuncuların yapısı ve şehir tam da Durant için biçilmiş kaftan. Artık 27.yaşına gelmiş olan KD, daha fazla yüzük hasreti çekmek istemiyor. Olası imza durumunda ise oluşacak kadro, rakip takımların ligden çekilmesine sebebiyet verebilir: Curry-Klay-Durant-Barnes-Green!

Ancak şuan için Durant’in OKC’de kalması daha olası bir durum konumunda. Günler ilerledikçe ve sözleşme bitimine yaklaşıldıkça bu konuların daha da tartışılacağı, Durant tarafından tartılacağı kesin. Eğer KD ayrılmayı bir an bile aklından geçirirse, en büyük aday tahmin edebileceğiniz üzere Golden State Warriors olacak. Kevin Durant bu All Star’da belki de “yeni takım arkadaşları” ile ilk kez oynama fırsatı bulacak. (Green-Curry-Klay)

Pek tabii ki Durant’in talipleri bununla da bitmek bilmiyor, Warriors’a da ek olarak LA Clippers hamle yapma kararı aldı. Griffin ile yaşanan sorunlar Clippers ve Blake’in arasını açınca Clippers yönetimi olası Durant ayrılığına karşılık OKC’ye Griffin teklifiyle gitme kararı aldı. Yani bir diğer seçenek de Griffin-Durant takası.

Böyle bir süperstar’ın sözleşmesi bitmek üzereyken bu haberleri daha da duyacak gibiyiz. Ama kuşkusuz şu bir gerçek ki, bu yaz inanılmaz bir transfer dönemi geçireceğiz. Bakalım Durant’in akıbeti neler olacak!

Haber: Taylan KILIÇ

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

One Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir