NBA Günlükleri

Hassan Whiteside isyan etti

Bu sezon içinde koç Erik Spoelstra tarafından son çeyreklerde kenarda oturtulmasıyla ilgili sık sık gündeme gelen Miami Heat’in pivotu Hassan Whiteside, bu konudan ötürü yine gündemde.

Florida merkezli Palm Beach Post gazetesinde çıkan bir habere göre, takımını Dallas Mavericks ve Charlotte Hornets’la oynadığı maçlardaki etkili performansıyla zafere taşıyan Whiteside, pazar günü Heat’in Los Angeles Clippers’ı ağırladığı ve rakibine 100-93 mağlup olduğu maçta sadece 17 dakika sahada kaldı ve son çeyreğin tamamında kenardaydı. Maç sonrası röportajında Spoelstra’nın tercihini şaşırtıcı bulduğunu söyleyen Whiteside, süresinin azlığıyla ilgili 45 yaşındaki koç ile konuşmadığını da ekledi. “Koç’la bunu konuşmayı bıraktım. Bunun hakkında o kadar çok konuştuk ki, artık konuşmaya devam etmenin bir manası yok. Ben sadece oynayacağım.” diyen Whiteside’a muhtemel bir açıklama Spoelstra’dan geldi. Whiteside’ı son çeyrekte kenarda tutmasına “Hücumumuzun biraz enerjiye ihtiyacı vardı, ve sahadaki beşin fena iş çıkarmadığı ve maça geri dönmemizi sağlayan bir ritim yakaladıkları görülüyordu.” şeklinde bir açıklama getiren Spoelstra, ayrıca Whiteside’ın Clippers karşılaşmasının üçüncü çeyreğinde bileğini burkmasını da onu oynatmamasının bir başka sebebi olarak gösterdi. Ancak, 26 yaşındaki pivotun üçüncü çeyrekte yaşadığı sakatlığın kendisini etkilemediğini vurgulaması, iki taraf arasındaki belirgin bir iletişimsizliğin kanıtı olarak gösterildi.

Bu sezon Heat ile birlikte çıktığı 44 maçta 12.2 sayı, 11.1 ribaund ve 3.9 blok ortalamalarıyla oynayan Whiteside, aynı zamanda NBA’in bu sezonki blok kralı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir