NBA Günlükleri

Hawks, Al Horford’ı Takaslamaya Çalışabilir

Atlanta Hawks pivotu Al Horford kontratının son yılında ve Hawks, FA döneminde onunla başka bir yüklü kontratta anlaşmak veya karşılığında hiçbir şey almadan kaybetmek yerine daha uygun olan takaslama seçeneğini düşünebilir.

ESPN’den Kevin Arnovitz ve Brian Windhorst’a göre Hawks takas dönemi kapanmadan önce Horford’ı -Jeff Teague ve Kyle Korver ile birlikte- takaslamaya çalışıyor.

Arnovitz ve Windhorst’a konuşan kaynaklar “Hawks sahibi ve yönetiminin Atlanta’nın geçen sezonki tarihi serisindeki büyünün tekrar yakalanamayacağını, bu sezonki takımın sadece iyi bir takım olduğunu kabullendiği” ve potansiyel olarak Boston Celtics, Denver Nuggets, Orlando Magic’in Horford’ı kadrosuna katmaya çalıştığını aktardı.

Geçen sezon Doğu Konferansı’nda ilk sırayı alan ve 60-22’lik dereceyle bitiren Hawks şu anda 30-24 ile bundan çok uzak.

29 yaşındaki Horford bu sezon 15.2 sayı, 6.9 ribaunt ve 1.5 blok ortalamalarıyla oynuyor.

Bu sezondaki zorlanmaya rağmen bu rakamlar onu Atlanta’da tutabilir. Arnovitz ve Windhorst’a göre “Horford için güçlü bir pazar olacağı beklentisi” takımın onu Atlanta’da tutmak için yazın maksimum kontrat önermesi gerektiği anlamına geliyor. Buna rağmen Horford’a verilen böyle bir finansal söz “Hawks’ı ateşe atabilir.”

Halbuki Hawks yeniden yapılanmaya çalışmıyor. ESPN raporlarına göre Horford gibi oyuncuları takaslayacaklarsa “ellerindeki oyunculara eşdeğer karşılık alma çabasında” olacaklar.

Çoğu takım sıradan bir anlaşmada oyuncusuna karşılık daha genç bir oyuncu alıyorsa kararsız kalır ve herhangi bir görüşmede eğer takımlar Hawks’ın ölü sezondan önce Horford’ı çaresizce göndermeye çalıştıklarından şüphelenirlerse onları baskı altına alabilirler.

Diğer bir deyişle Hawks’ın fazla seçeneği yok, çekirdek kadrolarını bozmamaya çalışıp geçen sezonun büyülü atmosferine dönmeyi umacaklar.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir