NBA Günlükleri

Kobe Bryant, LeBron James’i rakibi olarak görmüyor

Kobe Bryant, profesyonel basketbolcu olarak Cleveland’ı çarşamba günü son kez ziyaret etti. Lakers’ın 120-111 yenildiği maç sonrasında Kobe’ye, LeBron James ile aralarındaki rekabet soruldu. Kobe bu soruya  ”Aramızda rekabet yok” diyerek cevap verdi.

Fox Sports’un yazdığına göre Kobe Bryant şunları söyledi : ” Onun benim için bir rakip olduğunu söyleyemem, tamamen farklı jenerasyonlardaydık. Magic ile Bird’ün arasında olan gibi bir şey yoktu aramızda. James lige geldiğinden beri benim yaptığım şey rekabetten çok, ona yardım etmek, yol göstermek ve tavsiyeler vermekti. Ben NBA’de oynadığım yıl sayısı olarak ondan çok daha olgundum. Hayır, aramızda hiç bir zaman bir rekabet hissetmedim.”

Kobe’nin medyaya rakipleriyle ilgili verdiği düşüncelerinden bir şeyler anlamak zor olabilir çünkü, Kobe’nin aşırı rekabetçi yapısı başka oyuncuların onun üzerinde etkisi olduğunu kabul etmesine izin vermiyor. Bu konuda ise kesinlikle doğruyu söylüyor gibi görünüyor. Rekabet için gereken şeyler ortada yoktu.

James Lige geldiğinde Kobe’nin 3 şampiyonluk yüzüğü vardı. Rakip olmamaları için tek sebep James’in çok genç olması değildi, üstelik ikisi de farklı konferanslarda oynuyorlardı bu da çok fazla maç yapmalarına engel oluyordu. LeBron’un Cleveland’ı ve Kobe’nin Lakers’ı bir dönem ligde aynı anda çok parlak dönemlerini yaşasalar da, bu ikili NBA Finallerinde hiç karşı karşıya gelemedi. Bu bizim için üzücü bir olay olsa da, Kobe bu konuda fazla kaygılı değil.

” Bu olayı çok fazla umursamadım, sadece bu lanet şeyi kazanmak istedim. Kimle oynadığımız umrumda değildi. İzleyiciler için bu çok güzel bir gösteri olabilirdi, bu yüzden onlar bu olayı umursamış olabilir ama oyuncular için kiminle oynadığı çok da önemli değildir. Sadece şampiyon olmak istersiniz.

Bryant, Michael Jordan ile kıyaslanmak genç, LeBron James ile kıyaslanmak için de yaşlıydı. Tim Duncan ve Kevin Garnett ise Kobe ile çok farklı pozisyonlarda oynuyordu. Tarihin en iyi oyuncuları arasında gösterilse de Kobe’nin gerçek anlamda bir rakibi olmadı.

Kaynak: Sbnation, by Jesus Gomez

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir