NBA Günlükleri

Larry Sanders, NBA’e Geri Dönmeye Çalışıyor

NBA’den uzaklaşmak için geçen sezon Milwaukee Bucks’ın buyout’unu kabul ettikten sonra Larry Sanders, The Vertical’a saha dışındaki sorunları stabilize olur olmaz NBA’e geri dönmeyi planladığını söyledi.

Sanders, The Vertical’a konuştu. “Sanat, müzik ve duygularım belli bir yerde sabitlendiği an geri dönmeye çalışacağım. Basketbolu hala seviyorum. Etrafımda belli bir denge istiyorum ve beynimin parçası bütün yumurtaları bir sepete koymaya izin vermiyor.

“Herhangi bir takım için oldukça değerli olacağımı düşünüyorum. Benim oyunumu takımına taşıyan çok fazla oyuncu yok. Formda kalmak için sürekli basketbol oynuyorum. Benim için doğru zamanın geldiğinden emin olmam lazım.”

2.11 m boyundaki atletik blok canavarı Bucks ile geçirdiği beş yılda ligin en çok güven veren pivotlarından biri oldu. ABD Milli Basketbol Takımı’na katılması ve 44 milyon dolarlık kontrat almasını sağlayan 2012-13 sezonunda 71 maçta 9.8 sayı, 9.5 ribaunt ve 2.8 blok ortalamalarıyla kariyer yılını geçirdi.

Esneyen kanuna göre Sanders 2022 yılına kadar Bucks ile yaptığı buyout’tan yıllık 1.86 MD alacak. Sanders’ın gelecekte imzalayacağı herhangi bir kontratın etkisi olmayacak.

Kasım 2013’te Milwaukee’de bir bar kavgasında polis tarafından gözaltına alındığı ancak suçla yargılanmadığı olayla Sanders’ın özel hayatındaki yıkım başladı. Daha sonra NBA’in uyuşturucuya karşı yürüttüğü kampanyayı ihlal ederek iki kere ceza aldı ve kişisel nedenlerden dolayı ligden uzaklaşması Şubat 2015’te buyout’a yol açtı. Sanders ligden ayrıldığı zaman kendisiyle ilgilenmesi gerektiği söylemlerini doğruladı.

Sanders’a yakın kişiler NBA’e dönüşündeki ciddiliğinin daha fazla olduğunu düşünüyor. Buna rağmen Sanders yaşam tarzını düzeltmeye ve oyunundaki yenilenmiş hırsını takımlara göstermeye devam etmeli. Sanders şimdilik dönüşü için belli bir tarihin olmadığını söyledi. Son dönemde çıkardığı “Black Mercedes” adlı single’ı da dahil olmakla birlikte şu an Los Angeles’ta müzikle uğraşarak yaşıyor.

Sanatçı, tasarımcı ve fotoğrafçılar için sahip olduğu menajerlik firmasının düzene oturmasıyla “oyuna geri dönmesi kolaylaşacak”.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir