NBA Günlükleri

Magic, Tobias Harris’e Gelen Teklifleri Dinleyecek

Serbest oyuncu döneminde Tobias Harris ile 4 yıl, 64 milyon dolarlık kontrat üzerinde anlaşılmasından bir yıl bile geçmeden Orlando Magic genç forvetini takaslamaya çalışabilir.

ESPN’den Marc Stein, Orlando’nun “net bir satıcı” olmadığını ancak gelen teklifleri değerlendireceğini aktardı. 23 yaşındaki Harris bu sezon ilk 49 maçta 13.7 sayı ve 7.0 ribaunt ortalamalarıyla oynuyor.

Harris’in 17.1 sayı ortalamasıyla oynayıp patlama yapmaya hazır göründüğü 2014-15 sezonundan sonra sayı rakamlarında kayda değer bir düşüş oldu. Skorerliğinin düşmesinin tek iyi tarafı kullandığı top sayısına bağlı olması. Maç başına üç şut daha az kullanıyor ve bu kariyerinin en düşük sayıları. Geçen üç sezonda %22 civarında olan Harris 19.1’e kadar geriledi.

Magic’in sadece iki kere maç kazandığı berbat Ocak ayında Harris’in rakamları iyice çöktü. Sadece bir kere 20 sayı barajını geçebildi, üçlük çizgisinin gerisinden %29.2 ile attı ve neredeyse tüm ortalamaları sezonun en düşük rakamlarına kadar indi.

Üçlük atmak Harris’in en büyük problemiydi. Çizginin dışından güvenilir bir opsiyon olarak gözüktüğü -%36.4 harika değildi ancak kabul edilebilir bir yüzde- zamandan bir yıl sonra kariyer ortalamasına geri döndü. 31.1’lik yüzdesi NBA ortalamasıyla (31.8) neredeyse aynı çizgide. Orlando ilk beşinin Elfrid Payton, Victor Oladipo ve Aaron Gordon gibi elit olmayan şutörlerden oluşmasıyla birlikte Harris’in çizginin dışında göstereceği ilerleme Orlando’nun bir playoff takımına dönüşmesinde kritik rol oynayacak.

Orlando’nun Harris karşılığında hatrı sayılır bir kazanç elde etmeyi beklemesi için hala birçok neden var. Bunlardan ilki, Temmuz’a kadar 24 yaşına girmeyecek 3 veya 4 numarada oynayabilen 2.06 m boyundaki bir forvet olması. İkinci olarak şu anki rakamları Harris’in göründüğünden daha iyi olduğunu gösteriyor. Scott Skiles onu daha iyi bir savunmacı yapabilmek için harika uğraş verdi ve 48 dakika başına galibiyet etkisinde kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyor.

O yüzden Harris beklenen ofansif patlamayı yapamasa da onun daha kötüye gideceğini söylemek adil olmaz.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir