NBA Günlükleri

Markieff Morris sorun yaratmaya devam ediyor

Geçtiğimiz yaz ikiz kardeşi Marcus Morris’in gidişi ile beraber bu sezon saha içi yaptıklarından çok çıkardığı problemlerle gündeme gelen Markieff Morris; dün geçen Golden State Warriors’a 112-104 kaybettikleri maçta bir vukuata daha imza attı.

Hayal kırıklığı yaratan bir sezonda daha kötü bir görüntü çizmeye devam eden Suns’ta, bir mola arasında önce tartışan Markieff Morris ve Archie Goodwin daha sonra ise fiziksel bir münakaşaya giriştiler. Takım arkadaşları hemen araya girip iki oyuncuyu ayırmaya çalışsa da Morris’in Goodwin’i boğazından tutarak iteklediği gözden kaçmadı.

Daha sonra iki oyuncunun da oyuna devam ettiği maçı Morris 19 sayı 8 ribaund ve 4 asistle tamamladı. Goodwin ise 28 dk sahada kalarak 20 sayı 2 ribaund ve 2 asist gibi bir performans sergilerken Phoenix Suns üst üste 9, son 26 maçın ise 24 kaybetmiş oldu.

Maç sonunda ise Morris yaptığı açıklamada yaptığının önemli bir şey olmadığını, olanların sadece abi ve lider olmanın bir parçası olduğu şeklinde yorumladı. Bununla beraber yaptığının kötü gözüktüğünün farkında olduğunu da ekledi.

Morris daha öncede baş çalıştırıcı Jeff Hornacek’e bir mola sonrası havlu fırlatması ile gündeme gelmişti. Daha sonra 2 maç ceza alan oyuncu takip eden maçlarda da kenarda bekletilmişti. Hem kendisi hem de ikizi Marcus tarafından sıkça mutsuz olduğu dile getirilen Markieff için Suns yönetiminin takas arayışı içinde olduğu biliniyor.

Yaptığı bu olumsuz hareketten ötürü oyuncunun ne tür bir ceza alacağı ise merak konusu.  

Kaynak : ESPN

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir