NBA Günlükleri

Paul Millsap, üç yıl üst üste NBA All-Star’a seçilmesinin sırrını anlattı.

Atlanta Hawks’ın forvet oyuncusu Paul Millsap üç yıl üst üste NBA All-Star’a seçilmesinin sırrını anlattı.

Bu yıl da NBA All-Star kadrosunda olduğun için neler hissediyorsun?

“Benim için anlamı çok büyük. Bu tarz bir oluşumun parçası olmak ve tüm çalışmalarının karşılık bulmuş olması her zaman çok güzel bir duygu. Takıma tekrar seçilmiş olmak ve dünyanın en büyük rekabetlerinden birisi içerisinde yer almak kesinlikle çok güzel.”

Bu yıl seçilenler arasında olduğunu nasıl öğrendin?

“Koç Buden (holzer) odama gelip bana seçildiğimi söyledi. Böyle bir şeyi antrenörünüzden duymuş olmak muhteşem bir şey. Gerçekten harika bir his.”

Arka arkaya üç yıldır All-Star kadrosuna seçilmiş olmak, oyunculuğun ile ilgili sana ne hissettiriyor?

“All-Star karşılaşmasına katılsam da katılmasam da sürekli ve kalıcı bir oyuncu olmak istiyorum. Her akşam bu sahaya çıkmak, bu ligde oynayabileceğimi kanıtlamak istiyorum ve bunun için gerçekten çok çalışıyorum.”

Geçtiğimiz yılın All-Star kadrosunda Hawks’tan dört oyuncu vardı, bu yıl takımdan bir tek senin olman sana farklı hissettiriyor mu?

“Aslında hissettiriyor. Diğer üç takım arkadaşımla orada olamıyorum, dolayısıyla bir hayli farklı hissettiriyor. Yanınızda anı paylaşacak takım arkadaşlarınızın olması her zaman daha iyi.”

Sence bu yıl da eğlenceli ve yüksek skorlu bir karşılaşma mı izleyeceğiz?

“Açıkçası bilemiyorum. Bu biraz da oyuncuların sahaya çıktıklarında savunma ağırlıklı mı yoksa hücum ağırlıklı mı oynamaya karar vereceklerine bağlı. Yalnızca sahaya çıkıp eğlenmek istiyorum ve kimsenin zarar görmediği bir karşılaşma olmasını diliyorum.”

Önümüzdeki sezonda daha fazla Hawks oyuncusunun All-Star kadrosunda yer alacağını düşünüyor musun?

“Kesinlikle. Bu seviyede oynayabilecek ve bu karşılaşmada yer alabilecek birçok oyuncumuz var. Bu sene takımdan başka birisinin daha kadroda yer almaması çok kötü, ancak takımımızın geleceği çok parlak.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir