NBA Günlükleri

Andrew Bogut: Harrison Barnes maksimum kontrat alabilir

Daha da başarılı olan bir Golden State Warriors’ta pivot Marreese Speights ve kısa forvet Harrison Barnes gibi anahtar rol oyuncularını takımda tutmak daha da zorlaşacak. Andrew Bogut son şampiyon için Speights ve Barnes’ı tutmanın bedelinin ucuz olmayacağını biliyor.

Salı günü San Francisco Chronicle’dan Rusty Simmons’a konuşan Warriors pivotu, “Birileri Speights’e çok para verecek ve umarım onlar biz oluruz.” dedi.

Golden State, Speights veya Festus Ezeli ile uzun süreli anlaşıp anlaşmayacağı konusunda zor bir seçim yapacak. Takım ikisiyle de anlaşabilecek kaynağa muhtemelen sahip olamayacak.

Ezeli sezon başında iki opsiyondan daha güçlü olanı gibi göründü ancak Şubat’ta diz ameliyatı olduktan sonra durum bundan ibaret değildi. Aynı zamanda Speights ofansif oyununu genişleterek değerini yukarı çekiyor. Mart ayı boyunca üçlük çizgisinin gerisinden 14-29 ile isabet buldu. ESPN’den Ethan Sherwood Strauss, Speights’in şutunun en iyisi olduğunu düşünmüyor ancak yine de efektif:

Speights’in üçlükleri bir adamın olta ipi fırlatması gibi gözüküyor.

Bu arada geçen Eylül The Vertical’dan Adrian Wojnarowski’nin bildirdiğine göre Barnes, Warriors’tan gelen 4 yıl, 64 milyon dolarlık teklifi geri çevirdikten sonra en çok dikkat çeken serbest oyunculardan biri. Simmons’a göre Bogut yazın salary cap’in patlamasıyla Barnes’ın şatafattan uzak rakamlara rağmen (11.3 sayı, 4.7 ribaunt) bundan yararlanacağını düşünüyor:

“Birisi muhtemelen ona maksimum kontrat verecek. Dürüst olalım. Birisi ona maksimuma yakın verecek. Her zaman Harrison gibi birini 1 veya 2 numaralı opsiyon olarak görmek isteyen küçük market takımları vardır. Finansal geleceğinde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bu takımdaki herkesin kontratlarının söylediğinden daha değerli olduğunu insanların bildiklerini düşünüyorum – sadece nelerden vazgeçtikleri temelinde.”

Warriors, Barnes ile anlaşmaya ne kadar yakın olursa Kevin Durant’i getirme şansları menteşeyle duvara asılacak. Eğer Durant’i kadroya katmak konusunda ciddilerse Barnes ayrılacak kadar iyi. Eğer bu bir seçenek değilse Barnes’ı buralarda tutmak için gerekli birikimi bulmalılar, özellikle de 2017’de Bogut ve Andre Iguodala’nın kontratı bitince.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir