NBA Günlükleri

Ben Simmons’ın Ayakkabı Anlaşması 100 Milyon Doları Bulabilir

Bir NBA maçına bile çıkmadan Ben Simmons ligdeki en zengin oyunculardan birisi olabilir. Perşembe günü SNY.tv’den Adam Zagoria, LSU Tigers yıldızının ilk ayakkabı anlaşmasını imzaladığında 100 milyon doların üstünde kazanabileceğini aktardı.

LeBron James, Nike’den kazandığı yaklaşık 90 MD ile çaylak reklam kontratında altın standartı belirledi.

Eski sportif pazarlama yöneticisi Sonny Vaccaro, Simmons’ın olası anlaşması hakkında Zagoria’ya konuştu: Rakam beni şaşırtmadı, LeBron’dan beri durgundu. Bu yeni bir akım başlatabilir çünkü LeBron sonuncuydu ve Simmons harika bir oyuncu olabileceğini NBA’in aklına yerleştirdi. Temel olarak söyledikleri yüzünden 100 MD’lik anlaşmayı kapacak. Bunu anlıyorum.

Simmons’ın 2016 NBA Draftı’nda büyük ölçüde 1. sıradan seçilmesi bekleniyor. Tigers ile ilk sezonunda 19.7 sayı ve 11.9 ribaunt ortalamalarıyla oynuyor. Fox Sports’tan Colin Cowherd yetenekli forvet hakkında büyük oynuyor:

Andrew Wiggins gibi Ben Simmons’ın da balon olma imkanı yok.

Zagoria, Simmons’ın Nike ile bağlantıda olduğunu da ekledi. Lisede Simmons’a koçluk yapan Kevin Boyle yaz basketbol kamplarında bu firmayla çalışıyor. Simmons da Nike sponsorluğundaki turnuvalarda oynamıştı.

Değeri ne olursa olsun, geçenlerde LSU logosuyla özelleştirilmiş LeBron 8’lerin tweet’ini attı:

LSU logolu LeBron 8

Yine de Nike, Adidas ve Under Armour ile yarışa girmek zorunda. İlk firma geçen yaz James Harden ile 200 MD’lik anlaşma yaparken ikincisi de Stephen Curry ile yakaladıkları başarıların reklamını yapmak isteyecek.

Olası kontrat savaşı Simmons’ın değerini arttırmış olacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir