NBA Günlükleri

Carmelo Anthony Gelecek Sezon Takasını İsteyebilir

New York Knicks yıldızı Carmelo Anthony’nin takım bu yaz önemli takviyeler yapmazsa şehirde kalmak isteyip istemediğini bir daha değerlendireceği iddia edildi.

Perşembe ESPN.com’dan Ian Begley, Knicks organizasyonunun Anthony’nin geleceği hakkında ne hissettiğini aktardı. Çarşamba günkü 121-85’lik Golden State Warriors mağlubiyetinin ardından takım derecesi 28-41’e kadar geriledi.

Farklı yenilgiden sonra Begley’e konuşan Anthony, “Bazı anlar mücadele bile etmiyoruz.” dedi.

Ve Anthony haksız değildi. Buna rağmen New York, Anthony sakatlandığında ve Knicks’in 17-65 ile bitirdiği sezona göre bu sezon çok daha rekabetçi. Toplam galibiyet sayısını çoktan geçtiler.

Salary cap artışının yaklaşması ve New York’un serbest oyuncular için ilgi çekici bir durak olmasıyla birlikte Anthony’nin daha iyi bir kadro istemesi anlaşılır. 31 yaşındaki oyuncu NBA kariyerinde pek de bir şey kazanamadı ve en azından bir şampiyonluk yaşamayı kesinlikle istiyor.

Wall Street Journal’dan Chris Herring’e konuşan takım başkanı Phil Jackson medyada yer alan Anthony’nin ayrılabileceği yönündeki haberleri yalanlamadı:

Potansiyel Melo takası hakkında Phil, “Bu tamamen Carmelo’ya bağlı… Onun ellerinde.” çünkü ‘takas edilemez’ maddesi var.

Knicks büyük oynayıp 4 numaralı draft seçimi Kristaps Porzingis ve kaliteli şutör gard Arron Afflalo’yu gemiye ekleyerek geçen yaz yapabileceği her şeyi yaptı.

Afflalo faydalı bir ilk beş oyuncusu olup tavanı sınırlıyken Porzingis ise hala toy ve All-Star seviyesinde bir oyuncuya dönüşmesi için bir yıla daha ihtiyacı olabilir.

Eğer New York gelecek sezon playoff potasına ulaşmak istiyorsa Jackson, Anthony’i tamamlayabilecek en azından bir yıldız oyuncuyu takıma getirmek zorunda. Özellikle daha büyük cap boşluğuyla birlikte Jackson’ın koçluk kariyerindeki 11 şampiyonluk ve Anthony’nin varlığı üst seviye yetenekleri cezbetmekte yardımcı olmalı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir