NBA Günlükleri

Carmelo Anthony’nin Geleceği!

Çarşamba günü 121-85 Golden State’e de kaybeden Knicks, 28-41 ile sezona devam ediyor. Melo maç hakkında “Maçta bildiğin sahada bile değildik.” dedi. Knicks bu sezon, Carmelo’nun sakatlanıp 17-65 bitirdikleri geçen sezona göre daha iyi olsa da Carmelo hiç de haksız değildi. Knicks ise şimdiden drafta yatıyor gibi görünüyor.

Boştaki oyuncular ve muhtemel salary-cap yükselişi de göz önüne alınınca Melo’nun etrafına iyi bir takım dizmek, Knicks için oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. 31 yaşındaki Carmelo, henüz NBA kariyerinde pek bir şey yapamamış olsa da en azından bir şampiyonluk kazanmak isteyecektir.

Knicks başkanı Phil Jackson, Carmelo’nun takımdan ayrılması ihtimali hakkında pek bir şey söylemese de; TheWall Street Journal’s’tan Chris Herring şu yorumu yaptı: “Bu tamamıyla Carmelo’ya kalmış bir şey… Onun keyfine kalmış.”

Knicks, sezon öncesi yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışarak draftta 4. Sıradan Kristaps Porzingis’in yanında Arron Afflalo’yu da takıma kattılar. Porzingis oldukça iyi bir oyuncu olduğunu gösterdi ancak All-star kalibresinde bir oyuncu olmasına henüz zamanı var. Afflalo’ya gelirsek, ilk beş başlatılabilir bir oyuncu ancak limitleri de ortada.

Knicks gelecek sezon Playoff yarışına girmek istiyorsa 11 yüzüklü koç P. Jackson’ın, Carmelo’nun yanına birilerini getirmesi gerekiyor. Carmelo Anthony de eğer efsaneler arasına girmek istiyorsa salary-cap’i düşünerek hareket etmeli.

Çeviri: Onur Kart

Kaynak: Bleacher Report

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir