NBA Günlükleri

Chalmers Ayrıldı

Sağ aşil tendonundan sakatlanarak sezonu kapatan Mario Chalmers, Memphis Grizzlies tarafından serbest bırakıldı.

Bu sezon sakatlıklarla boğuşan Memphis Grizzlies’e son kötü haber Mario Chalmers’tan geldi ve Chalmers sezonu kapattı. Rotasyonu halihazırda oldukça daralmış olan Memphis Grizzlies kadroda bir yer açmak için Chalmers’ı serbest bıraktı.

Konu hakkında konuşan Memphis Grizzlies Genel Menajeri Chris Wallace :

”Mario bize katıldığı günden bu yana müthiş işler yaptı. Başlangıçtan bu yana taraftarları,klübü,takım arkadaşlarını kucakladı ve Memphis Grizzlies ailesine kendini sevdirdi. Hem kenardan geldiği zaman hemde son zamanlarda ilk 5’te yer aldığı maçlarda çok önemli katkılar verdi ancak bu sezonu kapatmasına neden olan sakatlık yüzünden kadroda yer açmak zorundaydık ve onu serbest bırakmak zorunda kaldık.”

10 kasım 2016’da katıldığı Memphis’te ilk 5’te  başladığı son 7 maça kadar 10.8 sayı 2.6 ribaund ve 3.8 assist ortalamalarıyla oynayan Mario Chalmers, ilk 5 başladığı son 7 maçta 15 sayı,4 ribaund ve 8.4 assist ortalamalar yakaladı ve bu maçlarda Memphis 5 galibiyet aldı.

Sakatlıklar yüzünden rotasyonu neredeyse tamamen değişen Memphis Grizzlies Batı Konferansında 38 galibiyet 26 mağlubiyet ile 5. sırada bulunuyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir