NBA Günlükleri

Damıan lıllard büyük oynuyor

Dün gece doğu konferansı ikincisi Toronto Raptors evinde, batıda playoff mücadelesi veren Portland Trail Blazers’ı konuk etti. Başa baş geçen mücadelede Kanada temsilcisi DeRozan ve Lowry’nin etkili oyunlarıyla sahadan 117-115 galip ayrılmayı bildi.

Mücadelede öne çıkan detay ise Portland’ın 25 yaşındaki allstar yıldızı Damian Lillard’ın müthiş performansıydı. Yıldız oyuncu takımının mağlubiyetini önleyememiş olsa da sahadan %57 gibi bir isabet oranıyla 50 sayı ile ayrıldı. Bunun yanına 3 ribaund ve 5 asisti de ekledi.

Damian Lillard’ın göz dolduran performansı dün gece ile sınırlı değil. Yıldız oyuncunun allstar arasından sonra yükselen grafiği gözden kaçmıyor. Allstar için verilen aradan sonra 9 maça çıkan oyuncu 2 kere 50 üstü ve 5 kere de 30 sayı üstüne çıktı. Kalan 2 maçta da 20 sayının altına düşmeyen oyuncu bu 9 maçta 33.5 sayı ortalaması yakalamış durumda. Aynı zamanda iki kere 50 sayı üstüne çıkarak kulüp tarihinde Geoff Petrie’den sonra bunu başaran ikinci oyuncu oldu. Diğer bir önemli istatistikse Şubat ayından itibaren 9 kere 30 sayı barajını geçip ve bu zaman diliminde ilk sırada yer alması. Aynı zamanda Lillard bu sezon Demarcus Cousins’dan sonra 50 sayı üstü atıp maçı kaybeden bir diğer isim oldu. Lillard’ın bu sezon allstar seçilmemesi Amerika basınında büyük tartışmalara yol açmıştı.  lillard

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir