NBA Günlükleri

Eski 1 Numara Serbest Kaldı

2013 Draftında Cleveland Cavaliers tarafından 1. sıradan seçilen Anthony Bennett Toronto Raptors tarafından serbest bırakıldı. Raptors Anthony Bennett’ın yerine kadroya 29 yaşındaki eski Kings oyuncusu Jason Thompson’u dahil etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Menajer Masai Ujiri :

”Maalesef Anthony Bennett’i serbest bırakma kararı aldık. Anthony şu durumda oynayabileceği bir takıma gitmeli. Kadromuza Jason Thompson gibi önemli dakikalar süre almış ve 500 ün üstünde maça çıkmış tecrübeli bir oyuncu eklediğimiz için memnunuz. Anthony’e gösterdiği profesyonellikten ve Toronto Raptors ailesine ettiği hizmetten dolayı teşekkür ederiz. Anthony’nin mükemmel bir NBA oyuncusu olma yolunda ilerlediğini biliyoruz ancak sezon sonuna kadar Jason gibi deneyimli bir oyuncuya ihtiyacımız vardı.” 

Koç Casey ise :

”Anthony çok iyi bir genç,onunla çalışmaktan büyük zevk aldım” diyerek Bennett’ı uğurladı.

Jason Thompson Sekizinci sezonunu geçirdiği NBA’de bundan önce 25.5 dakika ortalama süre aldı. Bu maçlarda 9 sayı ve 6.7 ribaund ortalaması tutturan oyuncu 569 normal sezon maçına çıktı.

Sakatlıklarla boğuşan ve bir türlü onu Draft’ta 1. sıraya taşıyan potansiyelini yansıtamayan Anthony Bennett ise bu sezon 19 maçta toplam 84 dakika süre aldı ve 28 sayı 23 ribaund üretti.

 

 

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir