NBA Günlükleri

Hawks üst üste 9. kez playoffu garantiledi

Atlanta salı günü maç oynamadan üst üste 9. kez playoff oynamayı -Doğu Konferansı’ndaki en uzun seri- garantiledi. Wizards, Warriors’a 102-94 kaybedince Hawks bunu elde etti. Hawks gece daha önceden de garantileyebilirdi ancak Pistons, Thunder’ı (Kevin Durant’siz) 88-82 yendi.

Hawks (45-30) pazartesi günkü Bulls galibiyetinden sonra sihirli bir sayı elde etti. Normal sezonda yedi maç kalmasıyla birlikte Heat’in üzerinde bir maçlık farkla Doğu Konferansı’nda 3. sırada bulunuyorlar. Hawks’ın playoff konumu son dönemdeki oyunlarıyla fiilen garantilendi. Üst üste dört maç kazandılar, son 10 maçtan dokuzunu ve 14 maçtan da 12’sini kazandılar.

Geçtiğimiz günlerde bir playoff biletini garantileme olasılığı hakkında Korver’a soru sorulduğunda, “Bence bu bir şekilde olacaktı. Bunun hakkında kendimize oldukça güveniyoruz. Bir playoff takımı olacağız. Sadece nereye varacağımıza bağlı. Sıralamaların ne ifade ettiğinin bir önemi yok, sezonun sonunda en iyi basketbolumuzu oynamak istiyoruz. O yönde ilerlediğimizi hissediyorum.” dedi.

Hawks üç maçlık deplasman turnesinin başlangıcında çarşamba günü Raptors deplasmanında normal sezonun gerici serüvenine devam edecek. Hawks daha sonra evinde Cavaliers, Suns, Raptors ve Celtics ile üst üste dört maç oynayacak. Sezon Cavaliers ve Wizards karşısındaki iki maçlık deplasman turnesiyle tamamlanacak.

NBA playoffları 16 Nisan’da başlayacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir